Češi končí na Karjala cupu třetí! Na závěr turnaje těsně nestačili na Švýcarsko

Český národní tým uzavíral finský turnaj zápasem s hokejisty ze země helvétského kříže. V případě vítězství mohli Češi pomýšlet i na zisk celkové trofeje. Velice vyrovnaný souboj dospěl až do prodloužení, kde se však radoval soupeř.

(foto: isport.cz)

První třetinu začal aktivněji český tým, a nakonec se dočkal i úvodní branky zápasu. V desáté minutě se ze závaru před brankou dostal ke kotouči Jiří Smejkal a chytře obtáhl puk kolem ležícího betonu gólmana. Ani ne po minutě bylo však srovnáno. Do zajímavé příležitosti se dostal Andres Ambühl a prostřelil Romana Willa v brance. O další dvě minutky později podrážel Damian Riat a nabídl českému týmu přesilovku. Po dvanácti sekundách nabil Jan Košťálek Michaelovi Špačkovi a ten se svou tvrdou ránou nemýlil – stav 2:1.

Prostřední část zápasu prokřižovala řada faulů, avšak žádná z početních převah gólem neskončila. Švýcaři byli přeci jenom o něco aktivnější, a nakonec se mohli radovat. V závěru třetiny se soupeř dostal do mírného tlaku a Müllerovo nahození od modré čáry úspěšně tečoval Noah Rod, který tak srovnal na 2:2. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve třetí třetině soupeř dobře napadal a vyústila z toho řada šancí. Pozorný Will v brance ale nenechal nic náhodě. Později se výborně rozhlédl David Vitouch a poslal do úniku Patrika Zdráhal. Ten však ve velké rychlosti maskovaného muže v brance soupeře nepřekonal. O chvíli později nahrával Filip Chlapík do dobré pozice Davidu Skleničkovi, ale tomu prudká přihrávka odskočila od hole. I soupeř měl několik příležitostí utkání rozhodnout. Ambühl obkroužil českou branku a nahrával do dobré pozice svému spoluhráči, avšak české obrana stihla na poslední chvíli vložit do přihrávky hokejku a Will tak nakonec nemusel zasahovat. Utkání nebylo za šedesát minut rozhodnuto, a tak se šlo do prodloužení. Tam bohužel Košťálek při snaze rychle rozehrát nabil před branku Svenu Sentelerovi, a ten střelou z prní rozhodl. Česko tak prohrálo se Švýcarskem 2:3 po prodloužení a na turnaji končí třetí. Vítězem se stane Švédsko, Švýcaři skončí druzí a domácí Finové i v případě vítězství nad Švédskem zůstanou čtvrtí.

Branky a nahrávky: 10‘ Smejkal (Kodýtek, Dvořák), 14‘ Špaček (Košťálek, Chlapík) – 11‘ Ambühl, 38‘ Rod (Müller, Bertschy), 61‘ Senteler

Like