Češi vyhrávají i druhý zápas na Švýcarských hrách! Poráží domácí těsným výsledkem 2:1

Češi dokázali po zápasu proti Finsku porazit i domácí Švýcary. Opět jako v předešlém zápase se pro soupeře stal noční můrou brankář české reprezentace, kterým byl ale tentokrát Marek Langhamer. Čeští hokejisté vyhráli poměrem 2:1.

(foto: isport.cz)

V zápase se jako první pokusil otevřít skóre český výběr, když se prostřelit švýcarského brankáře pokoušel Adam Najman, ale pokus byl neúspěšný. V osmé minutě přišel první trest a to pro Michaela Fora za držení. Přesilovka hostů nebyla ale nijak úspěšná a Švýcarům se povedlo držet hru daleko od brankoviště.  Větší šance pro Česko přišla až v čtrnáctý minutě při pokusu Daniela Voženílka bekhendem překonat v bezprostřední blízkosti brankáře domácích, ale pokus byl opět neúspěšný.

V druhé částí první třetiny přišlo i první vyloučení českého výběru a to Tomáše Zohorny za hru vysokou holí. Švýcaři byly v přesilové hře nebezpeční, když nejprve Damien Riat vyslal smrtící střelu z nápřahu, kterou Langhamer zpacifikoval a následně si poradil i s dorážkou Willa Riedia. K závěru přesilové hry zazvonila česká svatyně po střele Killiana Motteta, který měl před sebou poloprázdné brankoviště. I nadále zůstal stav nerozhodný.

K závěru třetiny šel na trestnou lavici ještě Martin Jandus za podražení. Před sirénou stihli Švýcaři pouze střelu od Dominika Egliho, který ale vypálil nečistě. Ani po začátku druhého dějství nedokázali domácí otevřít skóre a zápas pokračoval bez gólů. V šestadvacáté minutě se dostal k obrovské příležitosti Noah Rod, který nedokázal Langhamera překonat ani napoprvé a ani napodruhé. Při třetí příležitosti měl odkrytou branku, ale svoji příležitost promarnil. O necelé tři minuty se pokoušel o střelu Christoph Bertschy, ale i jeho pokus byl zastaven.

V devětadvacáté minutě si šel na trestnou lavici sednout Libor Zábranský za hákování a domácí dostali další příležitost otevřít skóre. Netrvalo dlouho a Švýcaři si připravili nebezpečnou akci ve které měl být jako kat Tyler Moy, ale jeho střelu dokázal český brankář zneškodnit. 

Švýcaři se opět k příležitosti dostali v čtyřiatřicáté minutě, když si obrana hostujících nepokryla Tristana Scherweyho, který se dostal do souboje jeden na jednoho s českým brankáře, ale svoji střelu uspěchal. V závěru třetiny se k příležitosti dostal opět Damien Riat, který střelou od levého kruhu se pokusil Langhamera překvapit mezi betony, ale Český brankář opět podržel reprezentaci výborným zákrokem. 

Na začátku třetí třetiny se Češi dostali k šanci po kombinaci Lukáše Radila a Tomáše Zohorny, kdy po střele prvního jmenovaného se pokoušel kapitán reprezentace dopíchnout puk do brankoviště, ale neúspěšně. V šestačtyřicáté minutě se k bezprostřední blízkosti dostal Lukáš Radil, který mířil k zadní tyči, ale bohužel taky nedokázal proměnit.

První gól zápasu padl až po dlouhých padesáti minutách a to po bombové střele Jana Košťálka, který dokázal puk nasměrovat pod lapačku brankáře Connora Hughese. Asistenci si připsal Jakub Flek. O další branku se postaral Jiří Smejkal, který po střele Němečkové odražené střele Němečka dokázal prorvat puk za záda švýcarského gólmana a dostal tím českou reprezentaci v závěru do dvoubrankového vedení. Asistenci si připsal David Němeček a Petr Kodýtek.

O necelé dvě minuty později dokázali udeřit i domácí, když Gaetan Haas přihrál volnému Dominikovi Eglimu, který střelou do poloprázdné brány snížil náskok české reprezentace. V závěru zápasu se pokoušeli Švýcaři dorovnat a před českým brankovištěm byly zmatky. Enzo Corvi ale nedokázal puk dostat do brankoviště a Češi mohli slavit těsnou výhru 2:1. Hráči utkání se stali brankáři na obou stranách.

Branky a nahrávky: 57. Egli (Haas, Le Coultre) – 50. Košťálek (Flek), 55. Smejkal (Němeček, Kodýtek)

Like