Talent a očekávání!? Koho sledovat na juniorském šampionátu?

MS Juniorů se blíží a zde je přehled několika jmen, které se rozhodně vyplatí sledovat. Ve výběru nechybí ani lídři českého výběru nebo slovenské obránce, který zazářil na draftu. Naopak se naši sousedé budou muset obejít bez Juraje SLAFKOVSKÉHO. Kdo bude patřit k největším hvězdám turnaje?

vancouverisawesome.com

David Jiříček

Český obránce bude patřit k hlavním článkům defensivy. V Columbusu dostal již ve dvou zápasech šanci a ukazuje, že je neskutečně vyspělým hráčem. Společně se Slafkovským a Wrightem jsou jediní co z letošního draftu již zažili debut v NHL. Jiříček by měl plnit lídra českého týmu.

Jiří Kulich

Osmnáctiletá hvězda českého útoku působí na farmě Buffala, kde za čtyřiadvacet zápasů nasbíral šestnáct bodů. Kulich by měl naopak patřit k jádru ofenzivy týmu. Na posledním mistrovství nasbíral sedm bodů.

Shane Wright

Shane Wright byl dle predikcí na minulém draftu největší nadějí na jedničku draftu. Nakonec ho však smetla slovenská vlna a skončil čtvrtý. Nyní není v tak velkém zápasovém tempu, neboť většinu času sleduje zápasy Seattlu z tribuny. V kanadské dvacítce však bude jeho role úplně jiná.

Connor Bedard

Jmenovec McDavida by mohl být i jeho konkurencí. Je totiž ročníkem 2005, a i přes to patří k hvězdám tohoto šampionátu. Dle draftových predikcí by letos neměl mít konkurenci. Ve WHL nasbíral za 28 zápasů neskutečných 64 bodů, a i na MSJ se na něho můžeme těšit. Bude na co.

Logan Cooley

Osmnáctiletý Američan je typický svou drzostí a šikovností na ledě. Troufne si na jakoukoliv kličku a dost často poté kolují po internetu videa s jeho kousky. Letos ho na draftu vytáhla Arizona, a to z celkové třetí pozice. Na posledním MS měl bod na zápas a letos by to mohl překonat.

Luke Hughes

Připadá Vám toto jméno povědomé? No není divu. Je mladší bratrem Jacka a Quinna, jenž již mají své místo v NHL. Navíc mají i hokejové rodiče. Luke má na nejlepší ligu světa ještě čas, a tak na sobě pracuje v univerzitní NCAA.

Charlie Stramel

Stramel se dle přehledů pohybuje v prvním kole draftu. I on hraje v NCAA, a i on by měl patřit k oporám Spojených států. Na posledním šampionátu odehrál pouze jediný zápas, ale tentokrát to bude snad větší nálož zápasů.

Fabian Lysell

Nejproduktivnější Švéd z minulého MSJ hraje v AHL, kde předvádí výborné výkony. Má bilanci takřka bodu na zápas a k tomu vysoký ice-time. Lysell bude základní kamenem Tre-Kronor a výsledek Skandinávců bude dost záviset na jeho výkonu.

Šimon Nemec

Na závěr nesmíme opomenout jeden ze skvostů slovenského hokeje, Šimona Nemce. Tím druhým je samozřejmě Juraj Slafkovský, který se však na MSJ nepředstaví. Zato Nemec tam bude a Slováci věří že je dotáhne co nejdále. Osmnáctiletý bek se sice v NHL ještě nepředstavil, ale na farmě předvádí dobré výkony. Z 24 zápasů má již jedenáct bodů a herně vypadá vyrovnaně.

Like