Češi poráží Rakousko vysoko 9:0!

Češi po senzační výhře proti domácí Kanadě nastoupili tentokrát proti Rakousku. Svého souseda porazili junioři vysoko 9:0 a pro Rakušany to byla druhá tvrdá porážka za sebou. Česká reprezentace je nadále bez ztráty bodu.

(foto: iihf.com)

Od začátku byli Češi přesvědčivě ti, co režírovali utkání. V přesilové hře po faulu Tobiase Sablattniga se dostal Jakub Brabenec díky přihrávce Stanislava Svozila k bezprostřední blízkosti rakouského brankáře a střelou mezi betony otevřel skóre.

Do přesilové hry se dostali také rakouští junioři nejprve po hře vysokou holí Jakuba Brabence a o několik minut později díky hákování Petra Hausera. Pro Rakousko byl problém rozehrát hru a dostat se blíže k brankáři Tomáši Suchánkovi. Češi podruhé udeřili v sedmnácté minutě. Po nádherné kombinaci, kdy se puk od modré čáry dostal k pravému kruhu, kde čekal volný Jiří Kulich a střelou do levého horního rohu zvýšil vedení na 2:0. Asistenci si připsali Stanislav Svozil a David Špaček.

O necelé dvě minuty později mohli Češi opět zvedat ruce nad hlavu. Matyáš Šapovaliv se dostal do samostatného úniku a jeho bekhendová střela skončila pouze na tyči rakouského brankoviště. Jeho střelu přispěchal za brankovou čáru dostat Petr Hauser a Češi odcházeli do šaten s vedením 3:0.

Češi tlačili na soupeře hned od začátku druhého dějství, když se Eduard Šalé dostal do samostatného úniku, ale jeho střela byla vyražena. O deset vteřin později se mohli Češi znovu radovat, protože jeho střelu zvládl po přihrávce Davida Moravce dostat za rakouského brankáře Gabriel Szturc

O necelou minutu a půl později po českému nátlaku v útočném pásmu se dostal puk po střele Tomáše Hamara k Marcelu Marcelovi, který dostal opět puk do již moc dobře známé rakouské brány. Gól ovšem po trenérské výzvě Rakouska nebyl uznán, protože Češi se dopustili nedovoleného bránění brankáře. To ale nemuselo českou střídačku mrzet, protože o třicet vteřin později propálil z modré čáry gólmana Aleš Čech a dostal české juniory do náskoku pěti gólů. Asistenci si připsali Eduard Šalé a Jiří Ticháček. 

Rakušané na zápas s Českem nebudou vzpomínat v dobrém, protože už v devětadvacáté minutě dostali tenisového kanára. Gólem na 6:0 se blýsknul po přihrávce Eduarda Šalého Jiří Kulich, který střelou z první od modré si připsal už druhý gól v utkání.

V polovině druhé třetiny nadále pokračovala česká radost, protože Jaroslav Chmelař po pravé straně utekl svému soupeři a pak přihrál volnému Gabrielu Szturcovi, který neměl problém dostat kotouč za Michaela Sichera. Do konce druhého dějství nepřišla žádná výrazná šance ani na jedné straně. Češi svého soupeře přestříleli 29:5.

Třetí třetina začala neuvěřitelnou rychlovkou, když se Jiří Kulich dostal po vhazování přes rakouskou obranu a už po osmi vteřinách dostal Česko do vedení 8:0. Asistenci si stihli připsat Matyáš Šapovaliv a David Jiříček. Pro Kulicha to znamenalo připsání si hattricku v dnešním utkání. V polovině posledního dějství dostali Češi díky přesilovce zvýšit svůj náskok, ale v ani jedné se nedostali k žádné příležitosti. Vyloučen byl Aron Summer za podražení.

Rakouské utrpení neskončilo a v pětapadesáté minutě se opět mohli Češi radovat a to tentokrát po střele nápřahu, které byl autor David Špaček. Asistenci si připsali Stanislav Svozil a Matyáš Šapovaliv. Šanci zápas zaokrouhlit na deset branek měl těsně před koncem Martin Ryšavý, který ale svoji střelu uklidil pouze na tyč a skóre zůstalo na jednomístné číslici. Češi svého soupeře přestříleli 9:0 a v počtu střel na branku 47:8. Hráčem zápasu byl bezpochyby Jiří Kulich. 

Branky a nahrávky: 4. Brabenec (Svozil, Suchánek), 17. Kulich (Svozil, Špaček), 19. Hauser (Šapovaliv, Měchura), 22. Szturc, 23. Čech (Šalé, Ticháček), 29. Kulich (Šalé, Marcel), 31. Szturc (Chmelař, Suchánek), 41. Kulich (Šapovaliv, Jiříček), 55. Špaček (Svozil, Šapovaliv)

Like