Sázkové kanceláře ani nevypisují kurzy na jedničku draftu! Seznamy rekordů dostaly obrovskou aktualizaci! Dámy a pánové – Connor Bedard

Když se v hokeji řekne jméno Connor, asi Vás napadne že se mluví o hvězdě Edmontonu Connoru McDavidovi. Do NHL ale brzy zamíří další supertalent tohoto jména. Řeč je o rekordmanovi posledního juniorského šampionátu Connoru Bedardovi.

(foto: thehockeywriters.com)

Kanadský útočník žil pro lední hokej už od svých tří let. Jak vypověděl jeho otec Tom Bedard, Connor takřka nedal hokejku z ruky a hrál si kolem domu i v něm s míčkem. Ve velkém hokeji se o něm začalo mluvit během sezony 2019/2020. V březnu roku 2020 poté získal od Hockey Canada výjimečný status a vybral si ho do svých řad tým WHL jménem Regina Pats. Poté jej ještě vypůjčili do Švédského týmu HV71, kde si zahrál juniorskou soutěž. V březnu roku 2021 se vrátil do kanadské WHL, kde nasbíral za pouhých 15 zápasů hned 28 bodů a zaslouženě získal ocenění pro nejlepšího nováčka soutěže. Následně odcestoval na mistrovství světa do 18 let. Zde skončil v bodování na druhém místě a radoval se ze zlaté medaile. Koncem roku si zahrál na později nedohraném MSJ, které bylo kvůli koronaviru přeloženo na srpen 2022. V roce 2022 se za výborné formy z domácí soutěže představil na MS osmnáctek, kde byl sice velmi produktivní, avšak Javorové listy vypadly ve čtvrtfinále s Finskem. To ho ale až tak dlouho mrzet nemuselo, neboť v srpnu získal zlato na obnoveném šampionátu juniorů. I zde byl hodně vidět. Na přelomu tohoto roku se dostal do povědomí ještě více diváků, a to i z Česka, jelikož byl hlavním článkem vítězného týmu Kanady na MSJ 2023, když ve finále Severoameričané přemohli Česko po prodloužení.

Dovolená na Hawaji na kolečkových bruslích

Jak bylo zmíněno, malý Connor nedal hokejku z ruky. Dokonce i na rodinnou dovolenou na Hawaj odletěl jedině s tím, že si sebou bude moci vzít hokejku a kolečkové brusle. Pláže a koupání ho prý nijak nelákaly. Místo toho by nejraději neustále bruslil. Web nhl.com navíc zmínil i výpověď jednoho ze zaměstnanců letiště, který řekl, že za celých svých 18 let práce nic podobného neviděl. Asi ho však v tu dobu nenapadlo, že se to malé dítě jednou stane vynikajícím hokejistou, minimálně dvojnásobného juniorského mistra světa.

Během zranění se zlepšil ještě více

Ve dvanácti letech ho zlomené zapěstí vyřadilo ze zápasů na zhruba 12 týdnů. Běžně mladého hráče zranění výrazně zbrzdí v jeho herním posunu. Tento kanadský talent však i během nepříjemné pauzy trénoval na zahradě. Nenamáhal však zraněnou pravou ruku, nýbrž zlepšoval činnost své druhé, tedy levé ruky. Když doléčil pravé zápěstí, ukázalo se, že výrazně zlepšil práci levé ruky na vrchu hokejky.

Rekord, rekord, rekord…

Bedard je doslova bořičem rekordů. Již ve svém mladém věku jich překonal opravdu hodně. Většinu jich má v reprezentačním dresu, ale je i držitelem několika jiných rekordů. Za zmínku stojí fakt, že je nejmladším hráčem, který se ve WHL dostal na hranici 50 branek během jedné sezony. V tomto ročníku se jeho bodový záznam zastavil přesně na čísle 100.

V reprezentaci drtí rekordy jmen jako je Wayne Gretzky nebo Eric Lindros. Na přerušeném šampionátu juniorů překonal více než 40 let starý rekord právě Gretzkyho, kdy se stal nejlepším šestnáctiletým hráčem v počtu gólů. V minulém roce na MS do 18 let přepisoval bodové i gólové rekordy a na letošním MSJ získal sedm bodů v jednom zápase, čímž dorovnal platný rekord. V turnaji následně předčil jména bývalých rekordmanů Erica Lindrose a Jordana Eberleho, díky jeho neuvěřitelným číslům u branek i bodů.

Postrach WHL

Rekord ve WHL byl již zmíněn. Chybí však doplnit, že Bedard dokázal udržet řadu dvaceti osmi utkání alespoň s bodem za sebou. Pouhých osm z těchto zápasů zapsal v uvozovkách pouhý bod, jinak to vždy bylo vícebodové představení. Je jen těžko možné, že by se v této soutěži našel někdo, kdo by jeho jméno neznal, a to i před posledním MSJ.

Bez konkurence na draftu?

Čísla mohou někdy klamat, pokud však má někdo na své straně opravdovou většinu, dá se jen těžko očekávat jiný výsledek. Connor Bedard by měl být budoucí jedničkou draftu. V tomto případě nemá smysl řešit potřeby jednotlivých týmů NHL. Nevzít z prvního místa Bedarda by byl ten nejodvážnější a nejneočekávatelnější kousek, který by se kdy v hokeji objevil. Do výběru mladíků pro nejlepší ligu světa sice zbývá ještě dost času, už teď se ale dá konstatovat, že to letos prostě nebude vyrovnané, Bedardovi se jednoduše nelze vyrovnat. Alespoň ne v jeho ročníku.

Like