Český tým schytal od Finů výprask! Korekce přišla až v závěrečné části

Český národní tým nastoupil do druhého utkání v rámci Švédských hokejových her. Na úvod turnaje porazili svěřenci trenéra Jalonena po prodloužení domácí Švédsko. Tentokrát je čekal výběr Finska. Hokejisté Suomi brali v úvodním zápase turnaje také dva body. Švýcarskou reprezentaci porazili po samostatných nájezdech. Češi však bohužel nedokázali se severským soupeřem držet krok. Finové využívali nedůrazu našeho týmu a již po dvou třetinách bylo rozhodnuto.

(foto: idnes.cz)

Začátek utkání nevypadal zle. Češi si vytvořili několik dobrých příležitostí. Jatkola v brance soupeře však zahnal nebezpečí. Finové sice ještě nevyužili přesilovou hru, ale přeci jen otevřeli skóre. V polovině třetiny překonal českou obranu Nikolas Mantipalo. Po rovných třech minutách navíc bylo ještě hůře. Rychlý protiútok vyřešila první ofenzivní řada Suomi na výbornou. Sallinen posílal tvrdou přihrávku na střední osu hřiště. Pas však nechal projít Kossila a dostal se až ke střílejícímu Aaltonenovi – 0:2. Drobný nádech v závěru k ničemu nevedl, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 pro Finsko.

Vstup do prostřední části vůbec nevyšel podle představ. Již v první minutě se po nedůrazu v blízkosti českého brankáře dostal ke kotouči Ruotsalainen a prostřelil Kváču. O chvíli později vystřelil stejný hráč ledabylou střelu bekhendem, avšak nepříjemný kotouč propadl Kváčovi mezi nohy – 0:4. Reakce na tento rychlý vstup protihráčů musela přijít. Do branky se postavil hrdina včerejšího klání Aleš Stezka. Český tým se snažil vrátit do zápasu přesilovkou. Dvakrát pálil z dobré pozice Jiří Černoch, avšak maskovaného muže Finů nepřekonal. Navíc se radovali opět hokejisté ze Země tisíců jezer. První střela na Stezku a hned gól. Od modré vypálil Saarijarvi a dobře zastíněný gólman vůbec nic neviděl – 0:5. Ke konci třetiny navíc jeli Finové dva na jednoho. Jaaska se rozhodl vzít akci na sebe a s dávkou štěstí zapadl kotouč až za brankovou čáru. Finové vedli již 6:0. Druhá třetina byla snad vůbec nejhorší třetinou národního týmu pod koučem Jalonenem. Češi vystřelili na bránu pouze třikrát a inkasovali hned čtyři branky.

Do třetí periody se vstupovalo v podstatě už za rozhodnutého stavu. Přesto chtěli hokejisté českého lva ještě přeci jen s výsledkem něco udělat. Výkon byl o dost lepší než doposud. Po minutě a půl navíc přišla i korekce skóre. Dorážkou Smejkalovi střeli udělal radost českým fanouškům Hynek Zohorna. Češi si vytvořili i několik dalších šancí. Sám na brankáře uháněl Jakub Flek, avšak jeho střelu kryl ramenem Jatkola. Tváří v tvář brankáři stanul také Jiří Smejkal, avšak ani on brankáře hráčů v bílých dresech nepřekonal. V závěru Finové zápas už v podstatě jen postrkovali ke konci. Český tým se ve třetí třetině sice mírně zvedl, i přes to se dá mluvit o nejhorším výkonu české reprezentace za poslední dobu. Finové porazili český výběr 1:6.

Česko – Finsko 1:6 (0:2, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 42‘ H. Zohorna (Smejkal, Sobotka) – 12‘ Matinpalo (J. Aaltonen, J. Sallinen), 15‘ J. Aaltonen (J. Sallinen, Kossila), 22‘ Ruotsalainen (A. Oksanen, Jääskä), 24‘ Ruotsalainen (A. Oksanen), 29‘ Saarijärvi (Innala, Mattila), 37‘ Jääskä (J. Sallinen, Eronen).

Like