Láska, emoce, sny, ale hlavně hokej! Do kin míří film jménem Děti Nagana

Do kin míří velmi očekávaný film z dob hvězdného olympijského turnaje v Naganu. 22. února se objeví na promítacích plátnech a již většina hokejových fanoušků v Česku se filmu nemůže dočkat. Proč si to nenechat ujít a jít do kina?

(foto: ceskyhokej.cz)

Od historického „otevření zlaté brány olympijského turnaje“ uteklo již dlouhých pětadvacet let. I přes to čeští fanoušci stále nostalgicky vzpomínají především na tento turnaj. Navíc k tomu přispělo i dlouhé čekání na jakýkoliv úspěch. Poslední rok ale vnesl do Česka zpět ztracenou euforii z nejpopulárnějšího zimního sportu. Kromě medailí a dobrých výsledků posledního roku navnadí k lednímu hokeji fanoušky také nový film Děti Nagana. Snímek ukazuje na dobu v období zisku slavné medaile. Kromě úkazu toho, jak lidé (především děti) prožívali turnaj, nabídne děj také pouliční zápasy s „tenisákem“ mezi kluky z vesnice a dětskou lásku. Jak zmínil pro hokej.cz jeden z hlavních herců Hynek Čermák, film je mířený na celou rodinu a věří že dosáhne úspěchu: „Film se mi moc líbí, je poctivě udělaný a vhodný pro celou rodinu, mám z něj radost. Jsem zvědavý na reakce diváků. Doufám, že bude patřit do zlaté pokladnice českého filmu.“ Slavný herec a držitel českého lva se v díle představí jako trenér dětské party s bohatými zkušenostmi. Naopak hlavní dětskou roli sehrál teprve dvanáctiletý Tom Brenton. Ten se na filmové scéně představí teprve podruhé.

Režisérem a scénáristou díla jen Dan Pávek. Kromě Hynka Čermáka a Toma Brentona se ve filmu představí řada dalších slavných osobností české kinematografie jako Otakar Brousek ml., Taťjana Medvecká nebo například Panna Marie ze známé pohádky Anděl Páně, Klára Issová. Premiéra filmu je naplánována na středu 22. února.

Like