Přestupové období v NHL je u konce! Celkem 5 Čechů mění působiště

Uzávěrka přestupů byla letos opět živá a divoká. Poprvé své působiště v zámořské lize změnil Patrick Kane, který se přesunul do New York Rangers. Své působiště měnili i Čeští hráči. Výměnou Filipa Hronka a Jakuba Vrány se začala rozpadat detroitská kolonie Čechů.

(foto: eprinkside.com)

Uzávěrku přestupů letos už minulý týden nakopl Boston, který se pokusil o poslední úpravy kádru před útokem na Stanley Cup. Z Washingtonu získali beka Dmitrije Orlova výměnou za útočníka Craiga Smitha. Součástí výměny byl i Garnet Hathaway a Andrej Svetlakov, kteří putovali k Medvědům za tři volby v draftu. Boston kromě posílení obrany získal z Detroitu útočníka Tylera Bertuzziho, který v loňské sezóně zaznamenal přes 60 bodů. Jako protihodnota putovaly do Detroitu volby v draftu. 

V Detroitu krom přestupu Bertuzziho probíhalo i zemětřesení v české kolonii. Docela překvapivá byla výměna obránce Filipa Hronka do Vancouver Canucks za volby v draftu. O tom, že se Detroit pokusí vyměnit Jakuba Vránu se vědělo už několik týdnů a proto jeho přesun do St. Louis Blues nebyl tolik překvapivý. Blues budou věřit, že české křídlo úspěšně restartuje kariéru a nahradí tak Vladimíra Tarasenka, který se už před měsícem přesunul do Rangers. Na druhou stranu míří útočník Dylan McLaughlin. 

Největší přestupová bomba o které se taky dlouho mluvilo byla výměna Patricka Kanea z Chicaga do New York Rangers. Do Chicaga naopak míří obránci Andy Welinski a Vili Saarijarvi. S Jestřábi se loučí i Max Domi s gólmanem Dylanem Wellsem, kteří míří do Dallasu za Antona Khudobina. Z Blackhawks odešli taktéž útočník Sam Lafferty a obránce Jake Mccabe, jejichž nová destinace bude Toronto. Na opačnou stranu se přesouvají Joey Anderson a Pavel Gogolev. 

Toronto se letos snaží všechny karty vsadit na boje o Stanley Cup. Proto do svého týmu přivádí zkušeného obránce Luka Schenna, který za Maple Leafs hrál už v letech 2008 až 2012. Dres Toronta oblékne taky Radim Zohorna, který si prohodí s novým členem Calgary Flames, Drydenem Huntem.

Velký výprodej se letos konal v Nashvillu. Predátoři sezónu odpískali nejprve výměnou Nina Niederreitera do Winnipegu a Tannera Jeannota za Cala Footeho a pět voleb v draftu z Tampy. Později vyměnili do Edmontonu Mattiase Ekholma za Tysona Barriea a Redia Schaefera. Následně do Pittsburghu mířil útočník Mikael Granlund, který byl vyměněn za volbu v druhém kole letošního draftu. 

Pittsburgh se snažil být na trhu taktéž aktivní. Po Granlundovi do týmu přivedl z Vegas Petera Diliberatora za útočníka Teddyho Bluegera. Dále přivedli z Anaheimu obránce Dmitryho Kulikova a na opačnou stranu poslala Brocka McGinna. K Tučňákům se také vrací útočník Nick Bonino, který s týmem získal dva Stanley Cupy. Jeho stěhování bylo součástí trojdohody, kdy San Jose získalo Arvida Henriksona a Montreal Tonyho Sunda. San Jose taktéž přivedlo z Winnipegu útočníka Vladislava Namestikova.

Město hazardu získalo ze St. Louis i útočníka Ivana Barbasheva za Zacha Deana. Las Vegas se povedlo také do svých řad přivést brankáře Jonathana Quicka z Columbusu, který strávil v Blue Jackets pouhý den, protože předtím byl vyměněn z Los Angeles. Columbus taktéž vyměnil aktuálně nehrajícího Jakuba Voráčka ke Kojotům, kteří jsou známí jako sběratelé hráčů s platnými kontrakty, ale mizivou šancí návratu na led. Nezbývá než doufat, že se Voráček uzdraví a svou kariéru znovu nakopne. S Blue Jackets se loučí také Gustav Nyquist, kterého nové působiště bude Minnesota. Columbus naoplátku získal volbu v letošním draftu.

Kačeři do svých řad přivedli Andreje Šustra, kterého čeká už třetí etapa v Anaheimu. Spolu s ním přichází útočník Nikita Nesterenko za Johna Klingberga, který míří do Minnesoty. Minnesota naopak přišla o Jordana Greenwaye, který přechází do Buffala za dvě volby v draftu.  Pro trápícího se Jesseho Puljujarviho byl konec přestupového období šance na nový začátek v podobě výměny do Caroliny za útočníka Patrika Puistola. Edmonton taktéž dohodl směnu s Arizonou, kdy do týmu přichází Nick Bjugstad a Cam Dineen. Kojoti naopak získávají Michaela Kesselringa. Arizona provedla letos zajímavý trade a to bratr za bratra. Z Calgary Flames míří Brett Ritchie spolu s Connorem Mackeym a do kanadského týmu naopak Nick Ritchie a Troy Stecher.

Největší trade letos co se týče hráčů udělalo mezi sebou New Jersey a San Jose, kdy první jmenovaný získal Tima Meiera, Timura Ibragimova, Scotta Harringtona, Santeriho Hatakku a Zacharyho Emonda. K Žralokům míří Fabian Zetterlund, Andreas Johnsson, Shakir Mukhamadullin a Nikita Okhotiuk.

Like