Exkluzivní rozhovor MH s Jakubem Zembolem

Mladíci dostávají v nejlepší české soutěži méně prostoru, než by si přáli. Mezi celky, které se nebojí dát šanci hráčům z juniorské ligy, patří Kometa, která pro český hokej vychovala řadu hokejistů. Ti nyní hrají buď za A-tým Brna nebo dokonce v NHL, jako například Martin Nečas. Své o tom ví také Jakub Zembol.

(foto: hc-kometa.cz)

Rodák z Olomouce ještě v minulé sezóně oblékal dres juniorů Sparty, ale v letošním ročníku přijal nabídku od brněnského celku a již si odbyl svou extraligovou premiéru v posledním kole základní části proti Spartě. Zaujal natolik, že naskočil i do vyřazovací části. Tento devatenáctiletý útočník ve svém celku vyčnívá především svou výškou, mezi hráči jako Holík, Zbořil nebo třeba Koblížek je se svými 199 centimetry vhodnou posilou pro vypjatou fázi sezóny. Jakub Zembol nám odpověděl na řadu otázek – ohledně jeho přestupu ze Sparty do Komety, o kvalitě juniorské nejvyšší soutěže v Česku a také o aktuálně probíhajícím předkole play-off, kde jeho Kometa Brno narazila na Mladou Boleslav.


S hokejem si začínal v Olomouci, dále si prošel organizacemi Šumperku a také Přerova.
Jak si se dostal k angažmá v pražské Spartě?
Ano, na jednom zápase zrovna proti Olomouci byl skaut ze Sparty. Tak mě potom kontaktoval, jel jsem tam na trénink, poté na turnaj a nakonec jsem tam byl tři krásné roky.

Ve Spartě si setrval tři sezóny, ale letos ses rozhodl přijmout nabídku brněnské Komety.
Proč ses rozhodl přejít k velkému rivalovi?
Řešil jsem s agentem, co příští sezónu, protože Sparta bohužel nic neřešila. Asi to chtěli řešit až po sezóně. A tak jsem se rozhodl přijmout nabídku Komety se střídavými starty do Přerova do Chance ligy.

Je nejvyšší soutěž dospělých velký skok oproti té juniorské? Jak ses adaptoval na
extraligový hokej?
Rozhodně, ať už rychlostně, tak systémově je to velký skok, ale myslím, že jsem se adaptoval, i když to ještě není ideální. Zvykám si a nesmírně si té příležitosti vážím.

Byl si překvapený, když tě Kometa povolala na poslední zápas základní časti se Spartou,
nebo jsi takovou příležitost vyhlížel už déle?
Překvapený jsem byl, protože jsem začátek sezóny nestihl kvůli zranění a hrozně těžko jsem se do toho dostával. Neustále jsem se snažil pracovat a dostat se do toho. Strašně mi pomohlo mít v posilovně pana trenéra Iterského, kde jsem nabral svalovou hmotu.

Play-off série s Mladou Boleslaví byla především v prvním zápase dost vyhrocená. V
celku bruslařů hrají hráči jako David Štich. Ty jsi hráč, který měří téměř 2 metry, jsi
ten typ, který by neměl problém zastat se spoluhráče a shodit rukavice?
Nad tím jsem moc nepřemýšlel, ale samozřejmě bych s tím problém neměl. Máme skvělý tým
a hrajeme jeden za druhého.

Říká se, že fanoušci brněnské Komety patří k těm nejlepším. Jak sis zvykl na bouřlivou
atmosféru? Bylo to poprvé, co jsi takovou podporu zažil?
Nečekal jsem to, ale když jsem na ledě, tak to vůbec nevnímám. Ale na střídačce samozřejmě ano a je to nepopsatelný zážitek. Zrovna první start jsem měl před vyprodaným zimákem a po zápase neskutečnou děkovačku, takže opravdu skvělý pocit.

Brno patří k ambiciózním celkům. Poslední sezóny se jim příliš nevydařily a letos také
zrovna nezářili. Pociťujete s týmem nějaký tlak, že se od vás očekává úspěch?
Vůbec a taky nesouhlasím, že by tým nezářil nebo tak. Každý tým má v sezóně dobré a špatné období, ale až v play-off začíná hra o to, jestli je sezóna úspěšná nebo ne. Jdeme zápas od zápasu odvést 100 % a uvidíme, co z toho bude.

Jak tě přijala kabina? S kým sis tam zatím nejvíce sedl?
Jsem strašně moc rád, jaká tu je parta. Takže říkám celá kabina, strašně moc si vážím, jak mi kluci v prvních startech pomohli.

To by bylo vše, moc děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v play-off.

Rozhovor zprostředkovala: Veronika Mašátová

Like