Čeští mladíci končí! Nestačili na Spojené státy

Čeští mladíci odehráli čtvrtfinálový duel s jedním z favoritů celého šampionátu a vítězem skupiny B. České reprezentaci se zápas se Spojenými státy nepodařilo vyhrát a po výsledku 1:4 na turnaji končí.

(foto: iihf.com)

První třetina byla jedná palba za druhou na českého brankáře Michaela Hrabala, když Američané vystřelili celkem devatenáctkrát, zatímco Češi jenom pětkrát. Čeští mladíci především pouze vyhazovali puk do středního pásma, které připravoval další šance pro hráče Spojených států. Významný zákrok si připsal Hrabal například ve dvanácté minutě, když lapačkou zlikvidoval obrovskou šanci Cola Eisermana. O necelou minutu později už bohužel Hrabal na svého soupeře nestačil. Povedlo se mu betony zablokovat dvě střely, ale dorážkou do napůl odkryté brány zakončoval Will Smith, který otevřel skóre v utkání ve prospěch zámořské reprezentace. V závěru třetiny se do úniku dostal Eduard Šalé, který po urputném boji s americkým obráncem vystřelil mimo.

Ve druhém dějství skórovali Američané podruhé a to po gólu Ryana Leonarda, který proklouzl přes českou obranu a dostal kotouče za brankáře Hrabala. Obrovskou šanci měli Spojené státy znovu o pár minut později střelou Cola Eisermana, kterému se povedlo dostat puk mezerou mezi betony gólmana, ale kotouč následně trefil tyč. Branková konstrukce českých mladíků zvonila o pár minut později znovu, když se střelou zápěstím snažil prosadit Will Smith.

V závěru třetiny se dostal do příležitosti také český centr Jiří Felcman. Bohužel jeho pokus o poslání buku z boku za záda ležícího brankáře Spojených států skončil neúspěšně.Ve třetí třetině zazvonila za zády Hrabala opět branková konstrukce a to po střele Ryana Leonarda. V jednapadesáté minutě se povedlo s kotoučem dostat do útočného pásma Šalému, který objel svého soupeře a vystřelil. Jeho střela sice gólem neskončila, ale kotouč se odrazil od betonů brankáře na hokejku Dominika Petra, který skóroval.

Američané dokázali před koncem posledního dějství dvakrát odpovědět a kompletně vzít naděje na český postup. Nejprve v pětapadesáté minutě vybojoval za českou brankou kotouč Beckett Hendrickson, který poslal přihrávku na Dannyho Nelsona, jenž skóroval. O necelou minutu později překvapil Will Vote střelou, i když to původně vypadalo jako hledání spoluhráčů pro přihrávku. Dokázal tak pro Američany získat čtvrtý gól, který byl také posledním v utkání. Američané si výhrou 4:1 zajistili postup do semifinále, kde vyzvou Slovensko.

Branky a nahrávky: 13. Smith (Hutson, Perreault), 30. Leonard (Schulz), 55. Nelson (Hendrickson), 56. Vote (Hutson) – 51. Petr (Šalé, Štancl)

 

Like