Češi na úvod domácích her prohráli s Finskem! Obrat ve třetí části soupeř dvacet tři sekund před koncem překazil a bod navíc poté uhájil v prodloužení

Česká reprezentace v samotném závěru přípravy na MS zahájila České hokejové hry utkáním s Finskem! Suomi drželi dlouho jednobrankové vedení, které dotáhl v 49. minutě povedenou ránou Ronald KNOT. Sedm minut poté dokonce ČERVENKA obracel skóre, avšak méně, než půl minuty před koncem Finové srovnali. V prodloužení navíc vystřelil Finům bod navíc Pesonen.

(foto: isport.cz)

Do branky Česka se postavil Karel Vejmelka a hned v úvodu musel řešit Granlundovu šanci. S tou si stejně jako s nadcházející Armiovou střelou poradil. A tak se musel ukázat i brankář na druhé straně. Dvakrát jej v přesilovce prověřil Tomášek. Po dvou početních převahách Čechů usedl na trestnou lavici Kubalík, ale jeho faul soupeř nepotrestal. Další přesilovku tak dostal český tým a opět byl hodně vidět Tomášek, který však pozorného Larmiho nepřekonal. Úvodní branku zápasu vstřelil až v čase 17:58 Pesonen. Ten po přihrávce od Kapanena našel mezírku mezi Vejmelkovými betony – 0:1. Český tým už do sirény zareagovat nedokázal, a tak šel do kabin za jednobrankového manka.

V úvodu druhé třetiny byl hodně vidět Roman Červenka. Nejprve využil český kapitán chyby soupeře a dostal se díky ní tváří v tvář brankáři Finů. Ten si však se zakončením českého útočníka poradil. Poté zamířil Červenka na trestnou lavici, ale hned po návratu na led opět zahrozil. Ani tentokrát však branku nevstřelil. To se nepodařilo ani o chvíli později Černochovi a následně marně obkroužil branku Sedlák. Jednu z mála finský šancí měl po chvíli Granlund, ale Vejmelka si jeho ránu pokryl. Znovu se tak šanci odvíjeli na druhé straně. Filip Chlapík přečetl rozehrávku soupeře, ale opět jen narazil na jistého Larmiho. Po pár minutách neuspěl ani Kubalík a navíc Finové otočili k rychlému brejku. Kemiläinen trefil z dobré pozice horní tyč Vejmelkovy branky. Následná šance Fleka též gólem neskončila, takže druhá perioda změnu skóre nenabídla.

Třetí dvacetiminutovka začala dalšími marnými šancemi. Smejkal pouze ověřil kvalitu Larmiho lapačky a obdobně úspěšný byl i Černoch. Až ve 49. minutě to konečně vyšlo. Kubalík posunul na Ronalda Knota, a ten provětral vrchní část finské branky – 1:1. Probuzení a nabuzení fanoušci českého týmu se po chvíli mohli radovat znovu. Obrat dokonal zkušeným bekhendovým blafákem Roman Červenka. Bohužel soupeř ještě neučinil poslední slovo, když dokázal v závěrečné hře bez brankáře srovnat. Necelou půl minutu před koncem si vynutil prodloužení Ruohomaa.

V polovině nastavené hry navíc přeci jen rozhodl Pesonen a Finové tak z úvodního klání Českých hokejových her berou dva body. Na Čechy zbil po srdnatém výkonu pouze bod.

 

Česko – Finsko 2:3 po prodloužení (0:1, 0:0, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 49. Knot (D. Kubalík), 56. Červenka (D. Kubalík) – 18. H. Pesonen (K. Kapanen), 60. Ruohomaa (Merelä, Manninen), 63. Pesonen (O. Määttä).

Like