Češi výhrou nad Švédy budou v posledním duelu bojovat o prvním místo na Českých hokejových hrách!

Češi se v rámci druhého utkání Českých hokejových her utkali s druhým skandinávským týmem a to se Švédy. Zápas nezačal pro Čechy nejlíp, ale ve druhé třetině a začátku třetí dokázali zápas otočit. Švédům nestačilo ani následné zdramatizování zápasu v samotné koncovce, kdy dokázali český náskok stáhnout díky gólu ve hře v šesti. Češi vítězí 4:3.

(foto: Česká hokejová reprezentace)

Češi si svůj vstup do utkání zkomplikovali už ve druhé minutě, když si na dvě minuty šel sednout Dominik Kubalík za držení. Oslabení se Čechům povedlo úspěšně ubránit a v páté minutě dostali poprvé šanci si zahrát i přesilovou hru. Smolný okamžik zažil český obránce David Jiříček, jehož střelu zblokoval Oscar Lindberg a v samostatném úniku dokázal dostat kotouč za záda českého gólmana. Ještě k závěru přesilové hry se pokusil srovnat skóre Dominik Kubalík, jehož střelu dokázal zpacifikovat švédský brankář. V sedmnácté minutě se pokoušel Šimona Hrubce překonat Raymond, ale v této a v mnoha dalších situacích ukazoval český brankář svojí důležitost, díky které nedovolil Švédům zvýšit náskok. V závěru třetiny se dostal k příležitosti Filip Chlapík, ale nepovedlo se mu přesně zamířit.

Ve druhém dějství své přednosti ukazoval Šimon Hrubec, který nejprve lapačkou vychytal Andreo Peterssona a o necelou minutu později únik Jacoba Silfverberga. poté ve čtyřiadvacáté minutě zlikvidoval další příležitost skandinávského týmu semaforem ze střely Jonatana Berggrena. První česká branka a zároveň vyrovnávací přišla ve čtyřiatřicáté minutě, když se dokázal střelou zápěstí prosadit Daniel Voženílek. O necelé dvě minuty později dostali Švédi znovu šanci vyrovnat díky přečíslení, které dokázal opět zachránit Šimon Hrubec. V osmatřicáté minutě se povedlo Čechům kombinacemi vytvořit chaos ve švédské obraně, jenž vytvořila šanci pro Michaela Špačka, který střelou z nápřahu dostal domácí reprezentaci do vedení. Netrvalo to dlouho a diváci v Brně mohli opět jásat, protože necelou minutu před koncem dokázal po vítězném vhazování dostat kotouč do brankoviště Jiří Černoch.

Ve třetí třetí třetině čaroval opět Šimon Hrubec, když lapačkou zneškodnil tvrdou střelu Peterssona. V šestačtyřicáté minutě využil chyby ve švédském rozehrání pozorný Ondřej Beránek, kterému se povedlo dostat puk přes betony brankáře soupeře a zvyšoval tak už na 4:1. V polovině dějství začalo v českém obranném pásmu přituhovat. Švédi hráli přesilovku 5 na 3, kterou sice nedokázali využít, ale při návratu Romana Červenky na led vsítil Alexander Nylander branku, kterou připomněl že utkání ještě neskončilo. Švédům se udeřit znovu povedlo necelé tři minuty před koncem, když za Šimona Hrubce dostal puk Lucas Raymond svoji tvrdou střelou od modré čáry při hře bez brankáře. Hosté se poté pokoušeli nadále zápas vyrovnat ve vabank situaci, ale nepodařilo se jim ohrozit české brankoviště.

Branky a nahrávky: 34. Voženílek (Beránek), 38. Špaček (Kubalík, Knot), 40. Černoch (Voženílek), 46. Beránek (Voženílek) – 6. Lindberg, 49. Nylander (Silfverberg, Sandin), 58. Raymond (Sandin)

 

 

Like