Češi nestačili na Švýcary! Na domácím turnaji končí třetí

Češi závěrečný zápas Českých hokejových her a poslední duel před blížícím se šampionátem nezvládli. Pro švýcarskou reprezentaci to je první výhra na turnaji v rámci čtyř hokejových reprezentacích. Na druhém místě skončili Švédi a na poslední příčce Finové.

(foto: isport.cz)

Češi vlétli do zápasu nejlépe, jak vůbec mohli. Už po půl minutě se mohli diváci radovat z branky, kterou vstřelil od modré čáry Michal Kempný. Asistenci si přispali Jiří Smejkal a Filip Chlapík. Palba poté na švýcarského brankáře neutichla, když ve třetí minutě trefil tyč Hynek Zohorna. V šesté minutě obdržel Ondřej Beránek trest 5 minut plus do konce utkání za naražení zezadu, což značně znepříjemnilo práci české reprezentace. Tlak který v následné přesilovce Švýcaři vytvořili, dokázali proměnit na vyrovnávací branku po střele Gaëtana Haase. V závěru třetiny dostali Češi šanci si také zahrát přesilovou hru. Největší příležitost se znova do vedení dostal Radan Lenc, ale jeho střela minula branku.

V sedmadvacáté minutě si udělali Švýcaři život složitější, když se dostali do oslabení 3 na 5. Avšak dokázali úspěšně vyhazovat kotouč mimo své obranné pásmo a tím pádem nedovolili české reprezentaci k výrazné šanci. Naopak Švýcaři se v polovině druhého dějství dostali do vedení, když Romain Loeffel dokázal využít přesilovou hru po vyloučení Jakuba Zbořila. V závěru si Češi zahráli další přesilovku, ale ani tahle jim nesedla. Dvakrát se povedlo vystřelit Kempnému, ovšem ani jedna střela neskončila za zády švýcarského brankáře.

Ve třetí třetině se povedlo Čechům bleskově vyrovnat. V závěru přesilové hry a to 12 sekund po začátku posledního dějství vsítil branku Jiří Smejkal. Asistenci si připsal Filip Chlapík. Vyrovnané skóre bohužel vydrželo necelých 6 minut, protože Švýcaři se po dvojité dorážce Marca Miranda dostali znovu do jednobrankového vedení. Zvrátit vývoj v utkání se pokusila v třiapadesáté minutě dvojice Horák a Flek. Švýcarský brankář ale dokázal střelu zablokovat ramenem. Čas v zápase ubýval a Češi sáhnuli necelé tři a půl minuty před koncem po hře bez brankáře. Největší šanci si připsal Jiří Černoch jenž z levého kruhu parádně zamířil do švýcarského brankoviště. Jeho střelu bohužel brankář hostů vystihl. Minutu a před koncem se dostal ke kotouči Calvin Thürkauf, jenž promrhral svojí střelou ze středního pásma pojistit výhru Švýcarů. I přesto se jim povedlo udržet vedení a z Brna odjíždí s první výhrou v rámci Euro Hockey Tour. Nejlepším hráčem utkání na české straně byl vyhlášen Jakub Zbořil.

Branky a nahrávky: 1. Kempný (Smejkal, Chlapík), 41. Smejkal (Chlapík) – 7. Haas, 33. Loeffel (Corvi, Haas), 46. Miranda (Fora, Berni)

Konečné pořadí Českých hokejových her: 
1. Švýcarsko – 6 bodů
2. Švédsko – 5 bodů
3. Česko – 4 body
4. Finsko – 3 body

 

Like