Na šampionátu se představí hned 12 hráčů z extraligy! Známe nominaci na MS 2023

Na mistrovství poletí 25 hráčů včetně Voženílka! Končí naopak Jeřábek, Hyka nebo zraněný Jiříček.

(foto: idnes.cz)

Po Českých hokejových hrách vyřadil kouč národního týmu Kari Jalonen osm hokejistů. Na mistrovství světa ve Finsku a Lotyšsku neodcestují obránci Jakub Jeřábek, David Jiříček, Jan Ščotka a útočníci Roman Horák, Tomáš Hyka, Michal Kovařčík, Radan Lenc a Hynek Zohorna. Ve finální nominaci jsou tři brankáři, osm obránců a čtrnáct útočníků. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří absolvovali přípravné kempy. Opravdu udělali všechno, aby se na šampionát probojovali. Není snadné oznamovat dotyčným klukům, že na MS nejedou, ale je to moje práce. Promluvili jsme si se všemi individuálně a vysvětlili jsme jim důvody. A všem jsme poděkovali,“ řekl Kari Jalonen na tiskové konferenci.

V kádru figuruje pět posil ze zámořské NHL – brankář Karel Vejmelka z Arizony Coyotes, obránce Jakub Zbořil z Bostonu Bruins a útočníci Filip Chytil z New Yorku Rangers, Martin Kaut ze San Jose Sharks a Dominik Kubalík z Detroitu Red Wings. Výběr dále obsahuje dvanáct hokejistů z nejvyšší tuzemské soutěže, pět ze švýcarské ligy a po jednom hráči ze švédské SHL, finské Liigy a americké AHL. Debut na velké akci si mohou odbýt beci Tomáš Dvořák, Jan Košťálek, David Němeček, Jakub Zbořil a forvardi Ondřej Beránek, Filip Chlapík, Martin Kaut, David Tomášek a Daniel Voženílek.

V týmu nechybí deset bronzových medailistů z loňského šampionátu, konkrétně gólmani Marek Langhamer, Karel Vejmelka, zadáci Michal Jordán, Michal Kempný, Tomáš Kundrátek a útočníci Jiří Černoch, Roman Červenka, Jakub Flek, Jiří Smejkal a Michael Špaček. „Máme různé typy hráčů. Na to jsme se soustředili při sehrávání. Teď je ještě čas na to, abychom si spolu s ostatními trenéry sedli a vybudovali tým pořádně podle rolí. Aby individuální přínos každého hráče vytvořil kvalitní tým,“ prohlásil Jalonen. Kapitánem bude zkušený Roman Červenka, mistr světa z roku 2010, účastník devíti MS, čtyř olympijských her a Světového poháru. Jeho asistenty oznámí trenérský tým později.

Kádr by ještě mohly doplnit další posily ze zámoří, generální manažer české hokejové reprezentace Martin Havlát ale konkrétní jména komentovat nechtěl. V play off NHL aktuálně působí David Kämpf v Torontu, Radko Gudas ve Floridě, Martin Nečas v Carolině, Radek Faksa v Dallasu a dvojice Vítek Vaněček s Ondřejem Palátem v New Jersey. V AHL stále nastupují Jiří Kulich a Lukáš Rousek z Rochesteru, Radim Zohorna z Toronta, Lukáš Hájek z Hartfordu a Matěj Blümel z Texasu. Reprezentace začne svou pouť zápasem proti Slovensku již v pátek, dále se ve skupině střetne s Kazachstánem, Lotyšskem, Slovinskem, Norskem a na závěr se Švýcarskem a Kanadou.

Autor: Daniel Beluško

Like
2