Češi vyhrávají i druhý zápas na šampionátu! Poráží Kazachstán

Čeští hokejisté se po výhře v úvodním zápase proti Slovensku utkali s Kazachstánem, který porazili hladce 4:1. První branku na šampionátu si připsala zámořská posila Jakub Zbořil.

(foto: iihf.com)

Česká reprezentace si hned v úvodu zápasu ztížila život, když musela bránit oslabení po vyloučení Lukáše Sedláka. Jeho ale naštěstí o pár desítek vteřin později doplnil na druhé trestné lavici Adil Beketayev. První výraznou šanci si pro Česko vytvořil ve čtvrté minutě Ronald Knot. Jeho střelu zastavila až kazašská branková konstrukce. Úvodní branku si připsal v deváté minutě Jakub Zbořil, který dokázal dostat střelu nad soupeřovu vyrážečku a připsal si tak svůj první gól na šampionátu. Asistenci si připsali Vladimír Sobotka a Lukáš Sedlák. Hráči Kazachstánu byli netrpěliví, díky čemuž se nechali dvakrát v krátké době vyloučit. Této příležitosti využil Dominik Kubalík, který z pravého kruhu vypálil střelu, která zajistila české reprezentaci dvoubrankové vedení.

Na začátku druhého dějství se dostala do příležitosti dvojice Daniel Voženílek a Jiří Černoch. Nedokázali ani jeden svým pokusem dostat puk za brankáře soupeře. V jednatřicáté minutě se snažil do samostatného úniku dostat Jakub Flek, ale při jeho pokusu byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujmul Dominik Kubalík, který se pokusil zakončit mezi brankářovi betony, ale bohužel neúspěšně. Neproměněný nájezd dokázal využít soupeř, který o necelou minutu později střelou Maxima Mukhametova snížil český náskok na jednu branku. Voženílek se krátce po gólu pokoušel překonat kazašského brankáře, ale jeho pokus byl neúspěšný a do šance se tentokrát dostal Kazachstán. Únik Michajlise dokázal Langhamer zneškodnit.

Ve třetí třetině došlo k rychlému opětovnému zvýšení skóre, když od kruhu úspěšně vystřelil Lukáš Sedlák. Jeho nahrávačem byl David Tomášek. V pětačtyřicáté minutě se nechali Kazaši znova vyloučit a Češi opět ukázali, jaká je chyba je pouštět do početní výhody. Roman Červenka parádně nahrál volnému Janu Košťálkovi, který dostal od modré čáry puk za záda soupeře. V pětapadesáté minutě došlo znovu k vyloučení na kazašské straně. Největší příležitost si připsal Michael Špaček, ale jeho střelu dokázal brankář zneškodnit. To ovšem českou reprezentaci nemuselo mrzet, protože v úplném závěru se nechal soupeř vyloučit ještě dvakrát a znamenalo další šanci využít přečíslení 5 na 3. To se Česku povedlo využít a po nahrávce od Michaela Špačka vystřelil z vrcholu kruhu Dominik Kubalík, který tak zvýšil na konečných 5:1.

Branky a nahrávky: 9. Zbořil (Sobotka, Sedlák), 16. Kubalík (Kempný), 42. Sedlák (Tomášek), 46. Košťálek, 59. Kubalík (Špaček, Košťálek) – 32. Muchametov (Muratov, Kajyržan)

Like