Thriller v Rize z pohledu národního týmu! Česko otočilo utkání se Slovinskem

Národní tým předvedl otočku, která by se měla promítat i v Hollywoodu. Minimálně 3. třetina utkání! Národní tým díky povedené závěrečné periodě, kterou vyhrál v poměru 5:0 otočil zápas z 0:2 na 6:2. Hvězdou zápasu byl útočník Dominik Kubalík, který si připsal 4 body za 3 góly a asistenci.

(foto: isport.cz)

Národní tým se tímto zápasem snažil o nápravu prohry z pondělního utkání proti Lotyšsku. Již ve 40 sekundě dostali svěřenci Kariho Jalonena šanci jít do brzkého vedení, když Slovinci nabídli Česku přesilovou hru, kterou však favorité nevyužili. Největší šanci v této přesilové hře měl Jan Košťálek, který pálil po nahrávce od Romana Červenky, ale trefil pouze slovinského brankáře Luku Gračnara. Úvodní gól zápasu si připsali Slovinci. Poté co národní tým zahrál zakázané uvolnění a nemohl vystřídat. Jan Urbas nahodil puk na branku a před Karlem Vejmelkou jej tečoval Miha Verlič a po odrazu od obránce Ronalda Knota se Slovinsko ujalo vedení 1:0. Češi poté nabídli Slovinsku přesilovou hru a stačilo 29 sekund Janu Drozgovi na využití této výhody. Slovinsko vedlo tak ve 12. minutě v utkání nad Českem už 2:0. Češi po celou třetinu místy zatlačili na soupeře, ale gól jim to nepřineslo. Po 1. třetině byl stav mezi Slovinkem a Českem 2:0.

Češi do druhého dějství vstoupili o poznaní lépe. Na začátku třetiny měl největší šanci Filip Chlapík, který střílel na brankáře Gračnara, ale ten puk nepustil ze své výstroje. Národní tým šel do náporu, ale Slovinci se na začátku 2. periody úspěšně bránili. Ve 30. minutě Tomáš Kundrátek zbytečně fauloval v útočném pásmu, a nabídl tak Slovinsku již třetí přesilovou hru. Největší šanci v ní měl Žiga Jeglič, když mu za brankou přihrál Jan Drozg, ale Vejmelka si připsal další zákrok. Češi toto oslabení úspěšně ubránili. Ve 33. minutě měl největší šanci Slovinců dvojgólový hráč z utkání s Kanadou Jan Drozg, ale tuto šanci Vejmelka chytil. Češi ve zbývajícím čase dostali od Slovinců přesilovou hru, když byl za vysokou hůl potrestán Aleksandar Magovac. Tuto početní převahu Češi využili za 96 sekund, když po přihrávce Michala Kempného až na pravý kruh bleskovou ránou pálil Dominik Kubalík a na tuto ránu Gračnar nestihl zareagovat. Pro Kubalíka šlo o 4. gól na letošním MS! Češi si tak připsali kontaktní branku.

Do třetí dvacetiminutovky národní tým vstupoval za ne příliš pozitivního stavu 1:2. Slovinsko bylo na začátku posledního dějství základní hrací doby pod tlakem a nabídlo Česku další přesilovou hru, když se za hákování provinil proti pravidlům Blaž Gregorc. V této přesilovce se prosadil útočník Detroitu Dominik Kubalík, gólová střela se shodovala s projektilem, který poslal už v závěru 2. třetiny a Česko tak srovnalo na 2:2. Ve 46. minutě Daniel Voženílek poslal kotouč od mantinelu před branku a tuto šanci tečoval Roman Červenka. Češi se tak ujali vedení 3:2. V 52. minutě Česko poprvé v dnešním zápase vedlo o dva góly, když se ze zadní tyče prosadil Michal Kempný a Češi vedli již 4:2. Slovinsko v závěru odvolalo brankáře a došel jim dech, čehož využil Dominik Kubalík a připsal si v dnešním zápase hattrick. Tenisový výsledek 6:2 na tomto zápase podtrhl gólem z poza rohu Jakub Flek. Česko v nervově napínavém zápase porazilo Slovinsko 6:2.

Česko – Slovinsko 6:2 (0:2, 1:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 39. Kubalík (Kempný, Tomášek), 44. Kubalík (Tomášek, Smejkal), 45. Červenka (Voženílek, Košťálek), 51. Kempný (Sobotka, Kubalík), 58. Kubalík (Zbořil), 59. Flek (Kempný, Dvořák) – 8. Verlič (Urbas, Gregorc), 12. Drozg (Gregorc, Jeglič)

Autor: Petr Juřica

Like