Češi na Kanadu nestačili! Poslední zápas skupiny B prohráli 1:3

Čeští hokejisté prohráli poslední zápas skupiny B s Kanadou 1:3. Premiérovou trefu si připsal Martin Kaut. Ve čtvrtfinále narazí na USA nebo Švédsko.

(foto: iihf.com)

Od začátku zápasu dokázali Kanaďané na českou reprezentaci vytvářet tlak. První šanci si Češi připsali v šesté minutě po střele Radima Zohorny, kterou ještě tečoval Jiří Smejkal. Kanadksemu brankáři se povedlo kotouč vyrazit. V sedmnácté minutě se k puku po chybě Česka dostal Cody Glass. Toho se ale povedlo české obraně zneškodnit. Kanada nepolevovala v tempu a o necelou minutu později se pokusil Karla Vejmelku překonat Jake Neighbours. Našeho brankář trefil pouze do těla. Ke konci první periody se nechal vyloučit Michal Kempný za držení hole a Kanaďané trestal. Necelou minutu před koncem otevřel skóre Peyton Krebs.

Do druhé třetiny vlétli Češi povedeně. Ve třiadvacáté minutě si všiml Jakub Flek najíždějícího Martina Kauta, kterému se povedlo srovnat stav v utkání na 1:1. Pro Kauta se jednalo o premiérový gól na šampionátu. O necelou půl minutu později se útočník Žraloků pokusil překonat kanadského brankáře podruhé. Tentokrát ale puk do sítě soupeře nedostal. Češi se i nadále snažili tlačit v útočném pásmu, díky čemuž se po střele Michala Kempného dostal do šance dorážet Radan Lenc, ale puk pouze tečoval tyč. V polovině dějství způsobil paseku mezi hráči soupeře Michaela Špaček, který se pokusil obloukem dostat přes soupeře, ale bohužel nedokázal zakončit. Na konci druhé periody Češi dostali šanci se dostat do vedení díky přesilové hře. Největší šanci měl obránce Michal Kempný, který bohužel ze své dělovky trefil pouze horní tyč.

Hned v úvodu třetí periody se pokusil překonat brankáře Montembeaulta Vladimír Sobotka. Nečekanou střelu dokázal zastavit betonem. V pětačtyřicáté minutě se povedlo Kanaďanům vyhrát díky Jacku Quinnu vhazování a ten následně nahrál Tyleru Myersovi, který dostal puk za záda Karla Vejmelky. V padesáté minutě se dostal k puku po chybě Česka v rozehrávce Adam Fantilli, který nedokázal českého brankáře překonat a stále žila naděje na vyrovnání. V třiapadesáté minutě se dostal do šance znova Martin Kaut, který se pokoušel dostat co nejblíž k brance, což ho ale stálo kotouč a nedokázal vystřelit. Ke konci duelu se pokoušeli hrát Češi v šesti a došlo k prapodivné situaci. Jiří Černoch se úmyslně dotknul za brankou soupeře v puku poté, co se nacházel v útočném pásmu po signalizovaném ofsajdu. Rozhodčí ale ofsajd po doteku neodpískal a Kanaďané se chopili příležitosti a gólem Lawsona Crouse do prázdné branky pojistili výhru na 3:1.

Branky a nahrávky: 20. Krebs (Glass, Hunt), 45. Myers (Quinn, Laughton), 60. Crouse (Laughton) – 23. Kaut (Flek, Dvořák)

Like