Hokejové legendy znovu na ledě, tentokrát v Litvínově!

České fanoušky čeká další hvězdný souboj. Po úspěšném zápase na Slovensku a únorové vyprodané O2 areně je připraveno pokračování exhibičního zápasu legend, tentokrát v jejich líhni – Litvínově. Charitativní utkání proběhne 19. srpna na zimním stadionu Ivana Hlinky.

(foto: Winter Hockey Games Zápas legend)

Obléct znovu hokejový dres a nastoupit na led je připravena řada bývalých hvězd v čele s litvínovským útočníkem Robertem Reichlem. „Opravdu se moc těším. Obzvlášť, když se bude hrát na mém domácím stadionu. Od pořadatelů jsem dostal příjemný úkol, a to sestavit tým hráčů Litvínova. Ten čítá jména, mezi kterými jsou Petr Nedvěd, Pavel Francouz, Radek Duda, Viktor a Jaroslav Hüblovi, František Lukeš, Ondřej Kaše, Kristian Reichel, Radek Duda, Jakub Lauko, Tomáš Pavelka, Filip Pavlík, Jan Myšák, Karel Kubát nebo Martin Škoula. Tým povede trenér Jiří Šlégr. Doufám, že máme silný mančaft a dokážeme před našimi fanoušky zvítězit,“ říká Robert Reichel, který byl v roce 2015 uveden do síně slávy Mezinárodní federace ledního hokeje IIHF. 

Proti litvínovskému výběru se postaví tým českých legend, za který nastoupí Jan Hlaváč, Patrik Eliáš, Michael Frolík, David Výborný, Jiří Tlustý, Tomáš Vlasák, Filip Hronek, Lukáš Krajíček, Martin Nečas, Jaroslav Hlinka, Libor Procházka a Jaroslav Nedvěd. Na domácí atmosféru se těší také Martin Ručinský. „Každý zápas legend je něčím unikátní. Jsem si jistý, že po Bratislavě a v Praze si fanoušci najdou cestu na hokej i u nás v Litvínově. Já si sice brusle neobuji ale i tak pro mě bude celý den jedinečný a plný vzpomínek na můj začátek kariéry,“ říká olympijský vítěz z Nagana.

(foto: ceskenoviny.cz)

Stejně jako obě předchozí akce bude i srpnový zápas charitativní. Výtěžek poputuje na konto Nadaci České filharmonie a podporu mládežnického hokeje v klubu HC Verva Litvínov. „V hokeji, ale i v oblasti hudby je důležitá podpora talentů. Bez nich v budoucnu nelze složit kádr, respektive soubor, který by se úspěšně dokázal vyrovnat svým mezinárodním konkurentům. Nechceme dopustit, aby nám talenti odcházeli do zahraničí. Jsem rád, že exhibičním zápasem budeme moci tyto talenty podpořit,“ představil hlavní myšlenku úspěšný Slavomír Lener. Současně se na zimním stadionu Ivana Hlinky bude vzpomínat na nedávno zesnulého Petra Klímu. „Petra jsem si nesmírně vážil a v posledním roce jsme spolu byli ve velmi blízkém kontaktu. O to víc mě zasáhla zpráva o jeho odchodu. Pro nás všechny půjde o emotivní den,“ dodává Lener, který dovedl české hokejisty  společně s Ivanem Hlinkou k olympijskému zlatu.

Součástí legend také dva bývalí špičkoví fotbaloví hráči Petr Čech a Vladimír Šmicer. „Ostrý hokejový zápas pro mě nebude novinkou, protože jsem jich už několik odehrál. V Říčanech se pravidelně scházíme se skupinou ex fotbalistů, tudíž mohu prohlásit, že už poctivě trénuji. Těším se, že se zápas uskuteční, protože určitě nebylo jednoduché domluvit účast všech legend. Pro mě je účast na takové akci takřka automatická. Vždy se rád zapojím do podobných projektů určených pro dobrou věc,“ říká vítěz Ligy mistrů a bývalá hvězda Slavia Praha a FC Liverpool Vladimír Šmicer.

(foto: Winter Hockey Games Zápas legend)

Pořádající agentura Eniva připravuje už třetí zápas hokejových legend. „Jsme rádi, že se podařilo dát dohromady tolik skvělých hráčů. Těší mě, že po zápase v Bratislavě a vyprodané O2 areně se legendy představí v jedné z tradičních hokejových bašt – v Litvínově. Navíc i tentokrát bude mít utkání charitativní podtext. Je skvělé, že sportovci, tak čeští fanoušci si tento formát oblíbili a rádi pomohou těm, kdo to potřebují,“ říká Andrea Bársony z agentury Eniva. Kromě sportovního programu je před zápasem a mezi třetinami připraven také ten doprovodný. „Chceme, aby si diváci včetně dětí užili nejen hokej, ale i další zábavu. Chybět nebude ani předzápasová autogramiáda hráčů,“ říká Andrea Bársony.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal a začínají na ceně 350 korun. Veškeré informace o akci lze najít na webu www.winterhockeygames.cz

Like