Češi na úvod Hlinka-Gretzky Cupu poraží Američany!

První výhra na turnaji! České hokejisty do 18 let nečekalo první zápas vůbec nic jednoduchého. Jako prvního soupeře dostali toho největšího favorita Břeclavské skupiny A, Spojené státy americké.

(foto: hlinkagretzkycup.cz)

Čeští lvy se nenechali hladovými Američany zaskočit a první branku vstřelil Adam Titlbach. Ve druhé třetině jsme byly svědky čtyř gólů, nejdřív skóre z přesilové hry vyrovnal William Zellers. Početní výhody dostali také Češi, kteří jí také využili, a to konkrétně Matěj Kubiesa. Netrvalo to dlouho a vedení navýšil Ondřej Kos. V závěru druhé třetiny gólové manko snížil Eero Butella. To naštěstí nemuselo naše mladíky nemuselo vůbec mrzet, protože během necelé minuty se dokázali prosadit Samuel Drančák a poté dvougólovým střelcem se stal Adam Titlbach, který si kromě dvou gólů připsal jednu asistenci. Po této obdržené brance byl z americké branky vyměněn Caleb Heil, kterého nahradil Thatcher Bernstein, ale ani ten nezůstal s nulou na kontě, protože ho překonal třinecký Petr Sikora a o pět minut před koncem opět lovil puk ze své sítě, když z velmi špatné rozehrávky brankáře těžil Adam Jecho. Nic dalšího jsme v utkání neviděli a konečné skóre skončilo poměrem velmi vysoko 7:2 pro Česko. Další zápas naše hráče čeká zítra opět v 19:00 proti Německu.

Branky a nahrávky: 11. Titlbach (Benák), 33. Kubiesa (Sikora, Benák), 34. Kos (Sikora, Lisler), 44. Drančák (Titlbach, Pohludka), 45. Titlbach (Kos), 53. Sikora (Benák), 58. Jecho (Curran) – 33. Zellers (Connelly, Felicio), 40. Butella (Connelly, Swanson)

Like