Čeští mladíci vyhráli i druhý zápas ve skupině! Jednoznačně přehráli Německo

Čeští hokejisté do osmnácti let pokračují v krasojízdě, kterou započali výhrou nad USA. Druhý zápas skupinových bojů Hlinka-Gretzky Cupu odehráli Češi proti Německu a díky výhře 6:2 jsou blízko postupu ze skupiny z prvního místa. V duelu se Švédskem by museli prohrát o pět branek.

(foto: hlinkagretzkycup.cz)

Češi se do vedení dostali na konci první třetiny, když utkání otevřel po soupeřově chybě Šimon Pohludka. Svoji jízdu začali domácí junioři na začátku druhé třetiny, když se nejprve v dvaadvacáté minutě trefil Oskar Lisler. O dvě minuty později vypálil střelu z voleje Ondřej Kos a o osm vteřin později následovala branka Matěje Kubiesa. Češi se tak v průběhu dvou minut a tří sekund dostali do čtyřbrankového vedení. Němcům se sice v polovině druhého dějství díky Simonu Seidlovi a o čtyři minuty později Nicku Maulovi povedlo dostat dvakrát kotouč za záda Matyáše Maříka. I to ale nestačilo na likvidaci náskoku, který si česká reprezentace vybudovala. Pátou branku vsítil Matyáš Humeník, který skóre navýšil pouhých 28 vteřin po druhé německé brance. Poslední gól padl až v závěru třetí třetiny, když necelé dvě minuty před koncem se dostal k dorážce Adam Benák a stvrdil tak výhru českého týmu na 6:2.

Branky a nahrávky: 18. Pohludka, 22. Lisler (Curran), 24. Kos (Titlbach, Benák), 24. Kubiesa (Sikora, Chludil), 34. Humeník (Pohludka, Jiříček), 59. Benák (Lisler) – 29. Seidl (Maul, Händel), 33. Maul (Seidl, Schwarz)

Like