Češi nestačili na skandinávského soupeře! I přesto končí ve skupině první

České mladíky po dvou vysokých výhrách čekal poměrně jednoduchý úkol pro to aby do semifinále postoupili z prvního místa. V posledním zápase skupinové fáze se severskými mladíky mohli prohrát i o pět gólů.

(foto: isport.cz)

Prvním střelcem m zápasu se už po půl minutě stal švédský Viggo Norlund a utlumil na chvíli i tak hlasitou a bouřlivou atmosféru v hledišti, kterou domácí fanoušci vytvářejí. Krátce po obdržené brance byl na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen člen čtvrté formace Matyáš Humeník. Tuto příležitost, naštěstí pro české lvy nedokázali švédští hokejisté se třemi zlatými korunkami na prsou využít. Během samotné hry jsme mohli vidět i pár soubojů a potyček, které byly potrestány, protože i tohle k vyhrocenému zápasu patří a můžeme se na tohle těšit také v semifinálových bojích, které začínají pozítří. Švédové diktovali tempo hry a častokrát se dostávali do přečíslení. Jedno z nich, kdy nastala situace 3 na 1, svou přesnou trefou do branky českého brankáře Jakuba Miloty, zakončil Lucas Petterson. V šestnácté minutě se Českému týmu nabídla opravdu velká příležitost ke snížení a to při přesilové hře 5 na 3. Břeclavské tribuny FOSFA Arény byly při této početní výhodě opravdu slyšet a tlačily hráče ke skórování, to se jim bohužel nepovedlo a hrálo se v plném počtu.
Do prostřední části zápasu se šlo po čtyřech hráčích na obou stranách, protože společně se sirénou první třetiny se do sebe za brankou pustili Matěj kubiesa a Leo Sahlin Wallenius. Až do poloviny utkání jsme nebyly svědky dalšího zásahu, ten ale přišel z hokejky Melvina Fernströma, a zvyšoval české manko na 0:3. Tímto skóre končila druhá třetina.
V sedmé minutě poslední části se z přesilové hry prosadil Alfons Freij a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Nakonec se ale přece jen čeští fanoušci dočkali také gólových radostí a tribuny doslova vybouchli, když je v rámci dvou minut rozjásal Jakub Fibigr a následně Matěj Kubiesa. Poté už jsme žádnou branku neviděli a zápas skončil 2:4 pro mladíky ze Skandinávie. Další zápas české juniory čeká 4.8. a to semifinálové utkání, ve kterém vyzvou hokejisty ze země tisíce jezer, bruslivé Finy, kteří ve Trenčínské skupině skončili na druhém místě.
Branky a nahrávky: 56. Fibigr (Kubiesa), 57. Kubiesa (Jiříček) – 1. Nordlund, 10. Pettersson (Sahlin Wallenius), 31. Fernström (Eklund, Pettersson), 47. Freij (Zetterberg)
Like