Zápas Legend rozhýbal Zimní stadion Ivana hlinky!

Vyprodaný Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově přivítal řadu českých hvězd z NHL, mistry světa, vítěze z Nagana i fotbalové osobnosti! Proti sobě se postavil výběr litvínovkých legend a české legendy. Diváky neodradilo ani horké počasí, které mělo dopad na kvalitu ledu. Kapitána Litvínova Roberta Reichla a jeho celek poháněl plný domácí kotel. Nastoupili také synové zesnulého Petra Klímy, kterému se vzdal hold.

(foto: Milujeme Hokej / Veronika Mašátová)

Horké sobotní odpoledne nabídlo přehlídku hvězd v tradičním hokejovém městě litvínově. Před stadionem Ivana Hlinky byl připraven doprovodný program s autogramiádou, na té se nejdříve představili hráči výběru Litvínova dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Jan Rutta, útočník Bostonu Jakub Lauko, montrealský Jan Myšák, nová posila Vervy z NHL Ondřej Kaše, bronzový medailista z MS David Kämpf a také syn Roberta Reichela Kristián, který hájí barvy zámořského Winnipegu. Po půl hodině přišla na řadu autogramiáda členů druhého týmu v čele s bostonským střelcem Davidem Pastrňákem, hurikánem Martinem Nečasem, obráncem Vancouveru Filipem Hronkem, žralokem ze San Jose Filipem Zadinou, tuto čtveřici doplnil další hráč z NHL Jiří Tlustý, ten již ukončil kariéru.

Po vstupu do hokejového chrámu, kde působila největší jména českého hokeje byli na led slavnostně voláni všichni účastníci exhibičního utkání. Největší potlesk publika si vysloužil vítěz z Nagana Robert Reichel a kapitán týmu legend Litvínova. Bouřlivé přivítání čekalo také na fotbalového brankáře Petra Čecha, na kterého byli snad všichni zvědaví. Čech se po konci kariéry fotbalisty rozhodl splnit si svůj dětský sen a tak se postavil do o něco menší brány, dokonce působí v anglické nejvyšší soutěži. Velkolepé uvítání si vysloužil také nejlepší český hokejista současnosti a velký sympaťák David Pastrňák. Celý zimní stadion po nástupu zavzpomínal na českého trenéra Ivana Hlinku a také vzdal hold nedávno zesnulému Petru Klímovi, ten byl ještě v únoru součástí prvního utkání legend v O2 Aréně. Právě za tým hvězd se na ledě předvedli jeho dva synové dvojčata Kevin a Kelly, kteří si tak opět zahráli společně. Další rodinná dvojice byla na vidění v druhém celku Robert Reichel si zahrál poboku svého syna Kristiána. S nimi si zahrála další dvojice bratranci Viktor a Jaroslav Hüblovi. Zajímavý jev byl v horké srpnové odpoledne k vidění, opravdu jste neměli halucinace, Martin Nečas i David Pastrňák si nechali svá čísla, a tak se na ledě proháněli dvě 88. Také Reichelovi měli oba číslo 22. Pálffy a Jaroslav Hübl zase oblékli 24. Už zbývalo jen hodit čestné buly, kterého se ujali Robert Reichel a David Pastrňák a zápas mohl začít.

První třetina se nesla v přítelském tempu, nikdo nechtěl riskovat zranění. Do brány hvězd se po pěti letech od konce kariéry postavil Ondřej Pavelec a bylo vidět, že dlouho v bráně nestál dvakrát inkasoval. První branku zápasu vstřelil slovenský střelec Žigmund Pálffy. Vyrovnávací branku po krátké odmlce obstaral manažer pražské Slavie jaroslav Bednář a po něm propukla euforie, protože celek v modrých dresech do vedení dostal snajpr Pasta. Litvínovským fanouškům se připomněl mladík Jan Myšák a do kabin se šlo za stavu 2:2.

(foto: Milujeme Hokej / Veronika Mašátová)

 

Větší tempo hry nabídla třetina druhá. Rychle se prosadil Jiří Tlustý, který dostal puk za záda nového maskovaného muže Michaela Neurvitha. K Tlustému se přidal také žralok ze San Jose Filip Zadina a tým legend se dostal do trháku. Jenže Zadina není jediný hokejista, který bude v novém ročníku hájit modré barvy San Jose. Obránce Jan Rutta doplnil svého spoluhráče a snížil rozdíl. Horko se podepsalo na kvalitě ledové plochy a uprostřed ledu se utvořil rybník. Aktivita kotle domácích navíc přinesla mlhu, které putovala po celé hrací ploše. Ale tento zápas by snad nic nepřerušilo, hokejisté pokračovali v nastoleném tempu a Petr Čech lovil za svými zády kotouč podruhé. Prosadil se František Lukeš, kterého stadion náležitě vyvolal. Jiří Tlustý zaskóroval podruhé a druhou trefu hned po něm zapsal také Zadina, Rutta a následně i Lukeš. Tím druhá třetina skončila.

Poslední část zbývala odehrát, na led se pomalu vraceli všechna velká jména. Velká euforie propukla v momentě, kdy se po souhře s bráchou Kellym trefil Kevin Klíma. Branka pro tátu do nebe vzbudila velké emoce. Výbornou atmosféru podtrhl Ondřej kaše a urputný David Kämpf. Na staré časy nechal diváky zavpomínat „Alby“ Reichel. Obrovskou radost ze své trefy měl známý provokatér Radek Duda, který následně nahrával na gól Jakubu Laukovi. Tým kapitána Eliáše se na poslední tři minuty rozhodl odvolat Petra Čecha z brány. A s velkou sílou nastoupil do domácího pásma. S odkrytými zády se celku hvězd dařilo a za záda gólmana Hübla dostali 3 puky. Hattrick zkompletoval Jiří Tlustý a Filip Zadina, trefil se i Patrik Eliáš. I přes velkou snahu v závěru si litvínovký celek legend udržel náskok a s rozdílem jedné branky zapsal vítězství. Konečný stav utkání byl tedy 9:8. A další povedený Zápas Legend byl u konce.

Autor: Veronika Mašátová

Like