Mělník rozproudí benefiční utkání!

Ve čtvrtek bude živo na zimním stadionu v Mělníku, kde se v benefičním utkání setkají hráči HC Junior Mělník proti Debra týmu. Na diváky čeká bohatý doprovodný program s hlavním cílem pomoci lidem s nemocí motýlích křídel. 

(foto: MH)

Program benefiční akce započne už ve tři hodiny, kdy se hokejový fanoušci můžou těšit na bruslení, ukázku tréninků HC Junior Mělník nebo autogramiádu. Poté od 18 hodin rozproudí místní zimním stadion duel mezi Mělníkem a Debra týmu. Patronem utkání je sparťanský obránce Michal Kempný a kapitánem Debra týmu bude legenda českého fotbalu, Karel Poborský. Mezi hráči kteří se zúčastní benefičního utkání patří například také Patrik Eliáš, Marek Židlický, Vladimír Šmicer nebo Jaroslav Bednář.

Organizace Debra pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Jedná se o vzácné vrozené dědičné puchýřnaté onemocnění, které způsobuje křehkou kůži jako motýlí křídla. Rozmanité projevy ovlivňují celý organismus člověka s tímto onemocněním. Kromě křehké kůže, která může vést k jizvení nebo puchýřům může také docházet k vypadávání zubů či vlasů. Pomoct může každý a to i zasláním libovolné částky na transparentní účet Debry. Výtěžek z prodeje vstupenek bude použit na rekonstrukci a vybavení pokoje, kde malí pacienti s nemocí motýlích křídel tráví hodně času.

 

Like