Hokejové i Fotbalové legendy bok po boku na ledě pomohly organizaci Debra!

Hřejivé odpoledne v Mělníku doplnila akce organizace Debra, která pomáhá dětem s nemocí motýlích křídel. Zúčastnila se i dlouholetá patronka herečka Jitka Čvančarová. Na místním zimním stadionu se do hokejové výstroje, pod vedením patrona utkání a pro tuto událost i kouče Michala Kempného, představili nejen hokejové, ale i fotbalové legendy.

Čtvrteční akce začala již od tří hodin. Návštěvníci zde mohli ochutnat burger a lívanečky od dvojice kuchařů z pořadu Masterchef. Doprovodný program byl nachystán pro děti, které si mohli vyzkoušet řadu aktivit a následně vyhrát ceny, které zajišťoval sponzor nejen této události, ale i českého hokeje Kaufland. Veškerý výtěžek putoval právě na charitativní organizaci Debra. K zakoupení byli pamětní puky, které jste si následně mohli nechat podepsat na autogramiádě. Na té nechyběl reprezentační obránce a držitel bronzové medaile z předloňského mistrovství Michal Kempný, herečka Jitka Čvančarová, dvojnásobný medailista z fotbalového mistrovství světa Karel Poborský, trojnásobný mistr světa Tomáš Vlasák, leganda hokejové Sparty a mistr světa Jaroslav Hlinka, vítězové české extraligy Václav Pletka, Petr Kumstát a Lukáš Mensator. Dále jste si mohli nechat podepsat také mistra světa a dvojnásobného vítěze extraligy Karla Pilaře, hokejového brankáře a v současné době umělce Lukáše Musila nebo velkého bojovníka Daniela Přibyla, který nyní působí v Mladé Boleslavi.

Vydařená venkovní organizace pokračovala i uvnitř mrazivého zimního stadionu. Řadu již zmíněných hvězd doplnili i dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Patrik Eliáš a jeho legendární spoluhráč z New Jersey Devils a další mistr světa Marek Židlický, legenda pražské Slavie a taktéž medailista z mistrovství světa Jaroslav Bednář, nynější hráč z NHL Jiří Smejkal, Jakub Koreis a řada fotbalových hvězd v čele s Vladimírem Šmicerem, Jiřím Novotným a Jaroslavem Černým. Krásný dres pro tým HC Debra nachystal Lukáš Musil, řadu z nich si můžete vydražit, podpořit děti s nemocí motýlích křídel a ještě si udělat radost. S kapitánským C naskočil Karel Poborský, Michal Kempný se z důvodu vytíženosti ujal role kouče a s jedním z pacientů vhodil čestné buly. Proti již zmíněnému celku naskočil domácí výběr HC Junior Mělník.

(foto: MH)

Utkání se odehrávalo v exhibičním tempu, nikdo se nechtěl zranit, ale i tak jsme viděli řadu zajímavých momentů. Pro mělnický celek musela být čest naskočit proti tak velkým jménům a ze začátku se jim dařilo lépe. V dalších třetinách tým hvězd utkání otočil a zvítězil. O výhru tu nešlo a všichni zúčastnění byli odměněni památeční medailí, kterou jim předali Jitka Čvančarová s Michalem Kempným a dva malí pacienti. Menší charitativní akce se vydařila nad míru a organizace Debra si odnesla zasloužený výtěžek.

V samotném závěru jsme se na akci zeptali patronky Debry Jitky Čvančarové a Karla Poborského, který na dobrou věc věnoval 100 tisíc korun.

Jitko vy jste hrozně dlouho patronkou Debry. Kdy a jak tato spolupráce vznikla? Vznikla už před dvaceti lety, kdy mě oslovila paní primářka Bučková, která odstartovala pomoc pro děti s nemocí motýlích křídel po celé republice. Takže za to může paní primářka Bučková a Magda Hrudková, který mě tenkrát oslovili pro pomoc.

Jste rodačkou z Mělníka jste iniciátorkou toho, že by se akce konala právě tady?
My tu debráckou akci neděláme poprvé. Nedávno jsem tu na slavnostním zápase zpívala hymnu. A postupem času to vyplynulu, protože tenhle tým, co tu sestavili kluci Michal Kempný s kapitánem Poborským je myslím báječný a taky doufám, že to bavilo i domácí zahrát si s takovým fotbalovo hokejovým týmem.

Jaký máte vy vztah k hokeji?
Nemohu říct, že bych často chodila fandit na zápasy. Tak asi normální. Není to v mém centru zájmu bych řekla.

Můžeme se těšit na nějakou další akci se sportovci? Já doufám, protože ten sport je důležitý. Máme zase jinou skupinu lidí, co se zase dozví o našich pacientech, což je na tom to nejdůležitější.

Mockrát vám děkujeme za rozhovor a krásnou akci. My děkujeme za krásnou spolupráci.

Karle dnešní akce byla hlavně na pomoc dětí s nemocí motýlích křídel, vy už za sebou máte řadu exhibicí, ale tahle byla právě v tomhle speciální. Jak hodnotíte celou akci?
Tak to by asi měli zhodnotit lidi z Debry, ale pro ně osobně obrovský zážitek zahrát si s klukama, kteří opravdu hokej umí, uje paráda být s nimi v jednom dresu, na jednom ledě. Já si to užil moc a myslím, že to hodně pomohlo Debře. Splnilo to to co jsme očekávali.

Nemáte v plánu hokejisty vyzvat naopak na travníku?
Spousta z nich s námi chodí na hřiště jako my chodíme s nimi na led, takže to se už děje dlouhou dobu a je to tak dobře, hrajeme dohromady i golf, tenis, takže se potkáváme relativně pravidelně a tohle funguje.

Mohla by se z této akce stát třeba tradice, která by se zde v Mělníku konala každý rok?
Já se tomu bránit nebudu, když to zase Debra zařídí a vyvolá, tak si myslím, že jak já tak ostatní kluci se k tomu vždy rádi připojíme. My tyhle akci děláme rádi, rádi se vidíme, rádi sportujeme, takže proč ne.

Autor: Veronika Mašátová

 

Like
1