Milníky, které letošní sezónu padnou!

Je před námi nový ročník hokejové extraligy a týmy se znovu poperou o místa v play off a následně i o Masarykův pohár. Hráči se budou posouvat v individuálních statistikách a to i v těch které střádají během celé své kariéry v nejvyšší české hokejové lize.

(foto: MH)

Téměř čtyřicetiletý útočník Českých Budějovic Lukáš Pech má šanci v sezóně si připsat 1100 startů v extralize a taky přes 500 asistencí. Aktuálně má zkušený útočník, který slavil například titul s Karlovými Vary na svém kontě 1054 zápasů a pokud se mu povede odehrát kompletní základní část, tak se posune v historických tabulkách za Jiřího Burgera na deváté místo. Minulý ročník si připsal 38 asistencí a pokud se mu povede udržet formu z předchozí sezóny, tak se už po 30 asistencích bude radovat z magické pětistovky.

Jeho spoluhráč Milan Gulaš má na blízko 600 kanadský bodů, ke kterým mu chybí si jen sedmkrát připsat gól nebo asistenci. Útočník který má zkušenosti s reprezentací se může v sezóně dostat i přes hranici 300 střelených gólů. Aktuálně jich má na svém kontě 277. Motor v létě posílil obránce Michal Gulaši, jenž je jeden zápas od mety 950 odehraných utkání a pokud zvládne odehrát v základní části 51 utkání, tak se zapíše do klubu hráčů, kteří mají na svém kontě čtyřciferný počet zápasů. Blízko k tisícímu zápasu v extralize je taktéž liberecký obránce Lukáš Derner, jenž má na svém kontě 961 zápasů. Jeden ze strůjců libereckého titulu by tak mohl dosáhnout čtyřciferného čísla na konci základní části.

Nejproduktivnější hráč poslední sezóny Martin Růžička má aktuálně 380 asistencí. Je tedy pravděpodobné, že se třineckému útočníkovi povede překonat hranici 400 asistencí. Na milník 150 asistencí se mají šanci dostat útočníci Tomáš Plekanec a Tomáš Zohorna. Kapitáni Kladna a Brna mají na svém kontě shodně 146 asistencí. Svou stou asistenci by si mohl případně připsat Jaromír Jágr, jenž má na svém kontě aktuálně 98 přihrávek na gól. Jiří Ondruška má šanci se zapsat tučným písmem do kroniky olomouckého hokeje, když by si na konci sezóny mohl za moravský klub připsat 1000 zápasů. Do statistiky se počítají také starty v první lize, i přesto se ale jedná o úctyhodný rekord, který by si mohl ve své devatenácté sezóně připsat.

Mezi brankáři se k metě 400 odchytaných zápasů blíží vítkovický brankář Matěj Machovský. Brankář, který byl součástí reprezentace na šampionátu v roce 2016 má na svém kontě aktuálně 379 odchytaných zápasů v nejvyšší české lize. K 350 zápasům je naopak blízko třinecký gólman Ondřej Kacetl. Trojnásobný mistr extraligy je aktuálně na číslici 327. Brněnský brankář Dominik Furch by si měl v počátku sezóny zahrát svůj zápas číslo 300, protože aktuálně jich má 293. Pardubický brankář Roman Will si doposud připsal 28 čistých kont. Gólman s jedním startem v NHL se má tedy šanci dostat přes hranici třiceti čistých kont.

Like

Napsat komentář