43. Exkluzivní rozhovor s Michalem Kempným!

Třiatřicetiletý obránce Sparty Praha se představil jako patron akce na benefičním utkání Debry v Mělníku. O nové sezóně se v exkluzivním rozhovoru pro Milujeme Hokej rozpovídal Michal Kempný.

(foto: livesport.cz)

Jste člověk, který rád pomůže. Pomáhal jste ve svém rodném kraji když udeřilo tornádo. Máte v plánu nějakou další spolupráci s organizací Debra?
Tak já doufám, že jo. Samozřejmě jsem nějakým stylem zapojený v téhle organizaci a jsem za to moc rád. Jsem vděčný, že mohu být součástí něčeho, co pomáhá lidem, kteří to potřebují a jsem moc rád za dnešek, že kluci přijali pozvání, užili jsme si ten zápas a pomohli jsme dobré věci. Měl jsem šanci konečně poznat pár pacientů. S Péťtou jsem měl čest hodit úvodní buly. Věřim, že si to celé užil, protože já určitě.

Vy sice letos se Spartou nehrajete ligu mistrů, ale co říkáte na změnu pravidel jako třeba, že přesilovka pokračuje i po vstřelené brance. Uvítal by jste taková pravidla i v extralize nebo i na mezinárodní úrovni?
Já abych pravdu řekl nejsem s novými pravidly obeznámen. Šlo to mimo mě. Nemohu to tedy komentovat.

Jaké máte letos ambice? Chtěl byste se podívat na domácí mistrovství světa?
Soustředím se na práci ve Spartě, kde máme před sebou důležitou sezonu. Všichni u nás ve Spartě chceme sezonu dobře nastartovat abychom tu sezonu měli lepší než loni, protože to nedopadlo dle našich představ. Budu se soustředit na Spartu. Samozřejmě jeden z mých cílů je i mistrovství v Praze a udělám pro to maximum, ale říkám sezona je dlouhá.

Je to něco, co člověk nemůže předpovídat takhle dopředu. Já se budu soustředit sám na sebe abych, co nejvíce pomohl týmu, jedině tohle mi může pomoct v nominaci na mistrovství světa. Abychom úplně neodbíhali od dnešní akce jaké to je potkat se nejen s hokejovými, ale i fotbalovými legendami?
Myslím, že to je fajn. Bylo to poprvé, co jsem viděl Karla Poborského nebo Vladimíra Šmicera na ledě. Není to vůbec jednoduchá věc přeorientovat se do jiného sportu, naučit se bruslit. Běhat umí každý, ale je to něco jiného a kluci to zvládli bravurně.

Nepozvou vás naopak fotbalisti na trávník? (smích)
Bylo by to fajn. Já moc fotbal nehraju kvůli zranění, které jsem měl, ale pokud by to bylo pro dobrou věc, tak nemám problém s ničím.

Nebylo vám trochu líto, že jste dnes také neoblékl výstroj?
My jsme byli takhle domluveni. Zítra mám zápas se Spartou a věřím, že jsem i takto pomohl a užil si to s klukami na střídačce.

Michale mockrát vám děkujeme za rozhovor a krásnou akci, ať se vám daří v sezoně.
Díky moc.

Autor: Veronika Mašátová

Like

Napsat komentář