Deset zvučných jmen hráčů, kteří v letošní sezoně přišli do extraligy

Nový ročník Tipsport extraligy je tady a s ním přichází pochopitelně řada změn. Transfery mezi týmy nabídly řadu odchodů, přesunů, ale také příchodů. A právě na hráče, kteří pro tuto sezonu zavítají do české nejvyšší soutěže se dnes podíváme. Do výběru by byl rozhodně zařazen David KREJČÍ, ten však do vydání tohoto článku zatím s žádným týmem nepodepsal. Ve hře je samozřejmě Olomouc, ale také kluby z úplné špičky ligy. Především tedy Třinec, Pardubice a Sparta. Tyto velkokluby už tak mají velkou kvalitu, a i pro letošní sezonu posílili. I jejich nákupy tak figurují v dnešním žebříčku. 

(livesport.cz)

Filip Chlapík (Sparta Praha)
Začneme obrovským návratem. Do Sparty se po roční pauze, kterou strávil ve Švýcarsku vrací Filip Chlapík. Útočník, který v sezoně 2021/22 individuálně naprosto kraloval celé soutěži má i zkušenosti z NHL, kde působil v organizaci Ottawy Senators. Chlapík též reprezentoval Česko na posledním světovém šampionátu.

Martin Kaut (Pardubice)
Dynamo Pardubice přivedlo pro tuto sezonu pouze jedinou posilu. Jde však o hráče se zkušenostmi z NHL. Tým Východočechů doplňuje útočník Martin Kaut. Ten se do Pardubic vrací po několika letech v zámoří, kde bojoval o místa na soupisce Colorada a San Jose.

Ondřej Kaše (Litvínov)
Z NHL přichází také Ondřej Kaše. Po osmi sezonách za mořem se český útočník opět představí na domácí půdě, tentokrát v dresu Vervy Litvínov. U černožlutých navíc budou součástí týmu oba bratři Kašové. David se zase stěhuje ze Sparty a znovu si zahraje se svým bratrem poprvé od sezony 2014/15, kde spolu hájili barvy Chomutova.

Tomáš Pavelka (Mountfield HK)
Prvním obráncem na seznamu je Tomáš Pavelka. Ten se do české nejvyšší soutěže vrací po roční odmlce, kterou strávil ve finském Lukko. Pavelka oblékal v extralize dresy Sparty a Litvínova, nyní však míří na východ Čech do hradeckého Mountfieldu.

Filip Pyrochta (Mladá Boleslav)
Dalším návratem do extraligy je útočník Filip Pyrochta. Častý reprezentant v rámci EHT strávil dvě sezony ve Skandinávii. V české nejvyšší soutěži hrál za Liberec, Vítkovice a Kometu, zkoušel to ale také ve Spojených státech či v Kanadě. Pro letošní sezonu se stává posilou Mladé Boleslavi.

Richard Pánik (Třinec)
Mistři z Třince přivádí posilu s bohatými zkušenostmi. Do boje o další titul jim pomůže Slovák Richard Pánik. Ten má za sebou mnoho sezón v NHL. Vystřídal tam řadu klubů, konkrétně Tampu, Toronto, Chicago, Arizonu, Washington, Detroit a Islanders. Minulou sezonu strávil ve švýcarském Lausanne. Dvaatřicetiletý útočník hrál v Třinci již jako junior.

(starsandsticks.com)

Patrik Bartošák (Mountfield HK)
Jediným brankářem na seznamu je Patrik Bartošák. Brankář, který se účastnil několika velkých mezinárodních akcí, jako mistrovství světa či zimních her pod pěti kruhy bude hájit branku Mountfieldu. Bartošák již v extralize hrál za Vítkovice a Třinec. Vyzkoušel si ale hokej i ve Švédsku, Finsku, USA, Kanadě a Rusku. Poslední ročníky chytal ve fisnkém Pelicans.

Vojtěch Mozík (Sparta Praha)
Dalším reprezentantem, který se vrací do Česka je obránce Vojtěch Mozík. Ten posílí Spartu. O jeho přestupu do hlavního město se hodně hovořilo i minulý rok, avšak Mozík zůstal ještě sezonu ve Švédském Rögle. Někdejší hráč Plzně či Mladé Boleslavi si vyzkoušel i NHL, a to v organizaci New Jersey Devils. Reprezentoval Česko na zimních hrách v Koreji i Číně.

Ronald Knot (Liberec)
Velký návrat hlásí Liberec. Do jeho řad se vrací Ronald Knot. I ten hrál za reprezentaci na turnaji v Číně, reprezentoval nás ale také na poslední MS. Poslední rok se zkoušel prosadit v USA. V Česku hrál především za Slavii, ale také za Chomutov, Mladou Boleslav a právě Liberec.

Juhamatti Aaltonen (Mladá Boleslav)
Na závěr zmíníme jednu zahraniční posilu. Do Mladé Boleslavi přichází Fin Juhamatti Aaltonen. Mistr světa z roku 2011, čtyřnásobný mistr Finska a bronzový medailista z her v Soči roku 2014. Byl také draftován týmem St. Louis Blues. Aaltonen hrál několik let v domácí soutěži jménem Liiga, hrál ale také ve Švédsku, Rusku a jednu sezonu také ve Švýcarsku. V Česku to však bude jeho premiéra.

Like