Nominace národního týmu na Karjala Cup 2023

Radim Rulík odhalil svou první nominaci z pozice hlavního trenéra národního týmu. Na finský Karjala Cup bere dva brankáře, deset obránců a patnáct útočníků. Ve výběru figuruje třináct hráčů z extraligy, sedm z finské Liigy, čtyři ze švédské SHL a tři ze švýcarské NLA.

(foto: hokej.cz)

Do brankoviště zvolil trenérský štáb nezkušený pár. Jakub Málek za seniorskou reprezentaci ještě nikdy nenastoupil. Za Ilves Tampere ve Finsku se mu náramně daří, a tudíž by se ve svých 21 letech mohl dočkat prvního startu. Druhým do tandemu je o dva roky starší Dominik Pavlát. Gólman Plzně za Česko nastoupil do jediného utkání, a to letos v rámci Euro Hockey Challenge proti Německu. Kempu v Praze, který začne v pondělí, se zúčastní i Adam Brízgala z Kladna, ten však do Skandinávie neodletí. V případě zranění Málka nebo Pavláta by se na severu Evropy k týmu připojil Miroslav Svoboda.

Z obránců reprezentační dres doposud neoblékl jen Jiří Ticháček. Juniorský vicemistr světa zažívá průlomový ročník. Ve dvaceti letech se stal klíčovou postavou kladenské obrany a aktuálně je s šestnácti body nejproduktivnějším bekem extraligy. Po návratu ze zámoří se dalších startů dočká Jakub Galvas, jenž za dva roky v organizaci Blackhawks odehrál v NHL šest duelů. Nejzkušenějším reprezentantem je se 77 zápasy Petr Zámorský. Na mistrovství světa si kromě něj zahráli i Dvořák, Knot a Košťálek. Ve výběru dále figurují legionáři ve Finsku Dominik Mašín, Martin Jandus a Libor Zábranský nebo Filip Pyrochta z Mladé Boleslavi.

(foto: livesport.cz)

Po téměř šestileté odmlce se do národního týmu vrací Martin Frk. Útočník s velmi tvrdou střelou strávil třináct sezon v zámoří, boj o pravidelné místo v NHL se však ve třiceti letech rozhodl ukončit. Vynikající formu ve Finsku prokazuje Petr Kodýtek, jenž vstřelil už dvanáct gólů. V zemi tisíců jezer pravidelně boduje i Ondřej Kovařčík. Stejně jako Adam Kubík by se i on mohl dočkat premiéry za nároďák. Ve Švýcarsku září Michael Špaček a Matěj Stránský. Rulík bude hodně spoléhat i na majitele 192 startů v NHL Lukáše Sedláka nebo Jakuba Fleka. Nejstarším hráčem v kádru je Radan Lenc. Konečně prorazit v reprezentaci se bude snažit Lukáš Jašek. Pozvánku přijali ještě David Tomášek, Daniel Voženílek, Jan Ordoš, Tomáš Filippi a Pavel Kousal.

Nominace:

Brankáři:

Jakub MÁLEK, Dominik PAVLÁT

Obránci:

Tomáš DVOŘÁK, Jakub GALVAS, Martin JANDUS, Ronald KNOT, Jan KOŠŤÁLEK, Dominik MAŠÍN, Filip PYROCHTA, Jiří TICHÁČEK, Libor ZÁBRANSKÝ, Petr ZÁMORSKÝ

Útočníci:

Tomáš FILIPPI, Jakub FLEK, Martin FRK, Lukáš JAŠEK, Petr KODÝTEK, Pavel KOUSAL, Ondřej KOVAŘČÍK, Adam KUBÍK, Radan LENC, Jan ORDOŠ, Lukáš SEDLÁK, Matěj STRÁNSKÝ, Michael ŠPAČEK, David TOMÁŠEK, Daniel VOŽENÍLEK

Like
1