Česká reprezentace vstoupila do nové sezony výborně! Utkání rozhodla drtivá první třetina

Tým trenéra Radima RULÍKA vstoupil do nové sezony zápasem proti Švédsku. První utkání Karjala cupu odehráli ve dresech s navráceným státním znakem, a to v aréně švédských mistrů ve Växjo. Tentokrát ale domácí fanoušci v této hale moc radosti nezažili. Češi se ujali vedení už na samotném začátku, a to již nepustili.

(foto: idnes.cz)

Český tým vstoupil do utkání velmi aktivně. Od začátku napadal ve vysokém tempu, a to se velmi brzy vyplatilo. V druhé minutě se po několika šancích dostal ke střele David Tomášek. Jeho ránu dokázal domácí brankář vyrazit pouze k dobře postavenému Radanu Lencovi, jenž rozvlnil síť odkryté branky – 1:0. Tato formace dával soupeři zabrat snad každé střídaní. A i druhou branku měli na svědomí právě oni. Tentokrát se však role prohodily, když po střele Lence dostal příležitost odkryté klece David Tomášek – 2:0. Chvíli se hokejisté Tre Kronor drželi na nahou, ale ty jim v polovině třetiny podlomil Jakub Flek. Během výhody po švédském faulu střílel od modré čáry Libor Zábranský, a právě rychlonohý útočník z Komety šikovně nastavil hůl na teč – 3:0. Ani tohle ale nebylo pro první část klání vše. Pět minut před přestávkou nabil Michal Řepík Lukáši Sedlákovi. Tomu dali Seveřané až příliš času, aby si střelu připravil a on je tak přesnou ránou potrestal – 4:0. Čtvrtý gól během šestnácti minut byl pro švédský realizační tým studenou sprchou. Pokusili se tak své svěřence alespoň oživit střídáním brankářů. Mladý gólman Carl Lindbom tak nezažil úplně debut snů. Do branky se postavil o něco zkušenější Linus Soderstrom. Prvních dvacet minut tak nabídlo demolici švédského královského hradiště, neboť se šlo do kabin za stavu 4:0.

Do druhé třetiny vstoupili muži ve žlutém o něco aktivněji. Debutující Málek se musel několikrát předvést a oproti první části musel být více ve střehu. Domácí navíc s klidem zvládli ustát oslabení, a to jim dodalo i sílu směrem dopředu. Po několika nepřesnostech na české straně se jim podařilo utvořit pevný zámek a uzavřít českou pětici. Ta přes postupnou únavu i díky dobrému Málkovi udolávala, a nakonec i prostřídala. Krátce po tlaku však přeci jen přišel švédský gól. Obránce Heed se trochu schoval české defenzivě a dostal přesnou přihrávku. Čas, který měl ke střele využil k přesnému zamíření a vymetl horní kout branky – 1:4. Netrvalo dlouho a český národní tým přispěchal s odpovědí. Rychle se rozjel Adam Kubík a individuální akci zakončil bekhendovou střelou pod horní tyč – 5:1. Chvíli na to se do dobrého úniku dostal Lukáš Sedlák. Kotouč brankáři soupeře propadl, ale stihl jej před brankovou čárou zastavit dojíždějící obránce. Poté se faulu dopustil Jan Košťálek, ale Češi přesilovku soupeře ustáli. Do kabin se tak šlo za stavu 5:1.

Na úvod závěrečné části dostali Švédové k dispozici další početní převahu, tentokrát po faulu Dvořáka. Opět se ale vyznamenala česká defenziva v čele se spolehlivým Málkem. Blízko šestého gólu byl Matěj Stránský. Ten se šikovně dostal za obranu soupeře, ale jeho dobře mířenou ránu vytáhl ramenem brankář Soderstrom. Naopak se skóre měnilo na druhé straně. Švédské přečíslení vedlo k dorážce Ejdsella a na něho byl český maskovaný muž krátký – 2:5. V závěrečných minutách zápasu došlo ještě k několika příležitostem na obou stranách. Skóre se však již neměnilo, a tak porazila česká hokejová reprezentace na úvod Karjala cupu a vlastně i celého Euro hockey tour Švédsko 5:2.

 

Švédsko – Česko 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Heed (Ejdsell, Rasmussen), 49. Ejdsell (Persson, Alsing) – 2. Lenc (Tomášek), 5. Tomášek (Lenc, Zábranský), 11. Flek (Zábranský, Kodýtek), 16. Sedlák (Řepík), 31. Kubík.

 

Like