Národní tým rozdrtil Finy! Vyhrál tak i druhý zápas turnaje

Česko přidalo na Karjala Cupu druhou výhru. Po Švédsku si smlslo i na Finsku a s šesti body si svěřenci Radima Rulíka s předstihem zajistili opanování turnaje.

(foto: Český hokej)

České reprezentaci vyšel stejně jako ve čtvrtek proti Švédsku start do utkání. Už ve třetí minutě fauloval Laaksonen a Češi následnou přesilovku využili. Tomáš Filippi našel v předbrankovém prostoru volného Daniela Voženílka, jenž usměrnil puk za záda finského gólmana Toponena – 1:0. V polovině první třetiny vystihl rozehrávku Suomi Lukáš Sedlák, kotouč posunul Ondřeji Kovařčíkovi, který vybídl v ideálním prostoru Matěje Stránského. Ten se ranou z první nemýlil – 2:0. Jednalo se zároveň o první bod Ondřeje Kovařčíka v reprezentaci. Další důvod k radosti měl český výběr už o dvě minuty později. Jakub Galvas se na modré čáře vyhnul soupeři a jeho nahození na branku přetavil pohledným blafákem na svůj druhý gól v zápase Daniel Voženílek – 3:0. Domácí fanoušky potěšil snížením z přečíslení dva na jednoho Niko Huuhtanen – 3:1. Za tohoto stavu ukončila siréna první periodu.

Zhruba polovina druhé třetiny patřila Finům. Působili živěji než Češi a byli za to odměněni. Hned v úvodu byl vyloučen Petr Zámorský. Největší šanci si však dokázali vypracovat hráči v červených dresech. Tomáš Filippi však tváří v tvář Toponenovi neuspěl. O chvíli později už Antti Suomela procedil puk skrz Málka a Finsko se přiblížilo na rozdíl jediné trefy – 3:2. Eemil Erholtz využil přihrávku zpoza branky a v čase 27:15 bylo vyrovnáno – 3:3. Češi se ztrátou třígólového náskoku nesložili. Pomohl jim k tomu dalším faulem Laaksonen. Čeští hokejisté jeho chybu potrestali i napodruhé. Filippi nabil Davidu Tomáškovi, jehož tvrdý projektil se ujal – 4:3. Na tuto trefu rychle navázal Matěj Stránský díky skvělému napadání Ondřeje Kovařčíka – 5:3. Do šaten tak opět odcházeli spokojenější Češi.

Suomi dostali hned v úvodu závěrečné periody výhodu početní převahy. Česká defenzíva se ubránila a ve velké šanci se nedlouho poté ocitl Lukáš Sedlák. Na poslední chvíli mu ale puk vypíchl Huuhtanen. Skóre se neměnilo ani po šanci Tomáška, který pálil z mezikruží. Český forvard druhý gól v duelu přidal až o pár minut později. Po Kousalově střele David Tomášek šťastně dorazil puk do Toponenovy svatyně – 6:3. Finsko dostalo další přesilovku po vysoké holi Adama Kubíka. Jukka Jalonen se rozhodl zariskovat a odvolat brankáře. Ani z vylepšené výhody šest na čtyři však gól nepadl a krátce po uplynutí Kubíkova trestu prázdnou branku trefil Radan Lenc – 7:3. Skóre už se dále nepohnulo a utkání tak skončilo jasným vítězstvím českého výběru 7:3.

Finsko – Česko 3:7 (1:3, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Huuhtanen (Björninen), 26. Suomela (Repo, Oksanen), 28. Erholtz (Jaaska, Mattila) – 4. Voženílek (Filippi, Zámorský), 11. Stránský (Sedlák, Kovařčík), 13. Voženílek (Galvas, Jandus), 37. Tomášek (Filippi, Voženílek), 38. Stránský (Kovařčík), 52. Tomášek (Kousal, Lenc), 55. Lenc

Like