Souboj Legend: Ohlasy Petra Koukala

O víkendu se tým MH zúčastnil pardubického Souboje Legend, který na led navrátil veliké persony našeho národního sportu. Na závěr galavečera si exkluzivně pro MH udělal čas mistr světa z roku 2010 Petr KOUKAL. Zde uvedený ohlas si rovněž v audio podobě můžete poslechnout na Spotify!

VIDEO:

Petře, jaký byl pro vás návrat na pardubický led po tolika letech?

Bylo to příjemný. Hlavně šlo o to se setkat s klukama, s nimiž jsem dlouho nehrál. Hrát zase s Količem a Průchičem (Janem Kolářem a Petrem Průchou, pozn. autora) bylo super. Mám z toho samé pozitivní vzpomínky. Bylo to perfektně zorganizované, mám radost, že jsem byl pozván.

Obecně jste byl na zápase legend. Berete se tedy jako legenda Dynama?

Neberu se jako legenda. Člověka to samozřejmě potěší, to nebudu říkat, že ne, ale jako legenda si rozhodně nepřipadám.

Objevil jste se opět v lajně s Janem Kolářem a Petrem Průchou, s nimiž jste před lety tvořil partu benjamínku. Byla tam ta souhra i po tolika letech?

Já si myslím, že byla. Količ teda vymýšlel hrozně moc, asi si myslel, že jsem rychlejší. S Průchičem nám to tam házel, ale bylo to super. Nejsme pořád tak staří, takže nějakou kondičku kluci mají. Bylo super si s nimi zahrát.

Máte nějakou zábavnou vzpomínku i mimo mantinely?

Průchič odešel brzy do Ameriky, ale těch příhod je hrozně moc, byť takhle z hlavy asi žádný konkrétní příběh nedám.

(foto: MH)

Zápasu přihlížela de facto plná hala. Je tohle faktor, který hokejistovi chybí, když si dá pauzu od hokeje, ta atmosféra v hledišti?

Samozřejmě je to příjemný. Osvíceno, narváno, člověk si připadá jak na MS. Jsem hrozně rád, že lidi přišli, pro ně jsme hráli, myslím si, že akce splnila účel.

Vy sám hrajete za Kolín. Bral jste to jako výhodu, že se nemusíte drilovat nijak speciálně?

Samozřejmě trošku výhoda to je. Skoro každý říkal, že se byl párkrát sklouznout, ale nějak že bych byl v extrémní výhodě mi tedy nepřišlo.

Kdyby ještě někdy někde byla šance se zapojit do exhibičního utkání, šel byste do toho?

Jo, budu rád, když mě někdo pozve. Je to pro fanoušky, takže kdykoliv.

(Autoři: František Kalina, Pavel Tobiášek)

Like